Karadeniz Pet

Küçük mü, eş tutar mı?

Seyfii

Yeni Üye
Yavrudan büyüttüğüm erkek muhabbet iyice kızışınca "Yalnızlık Allah'a mahsus" deyip eş almak istedim.
Eşe gelir diye aldığım dişi sanki biraz küçük kaldı. İri olduğu için 4-5 aylık vardır diye düşündüm, erkek 7 aylık...
Normalde birbirlerini kaşıyıp kusuşuyorlar. Ama arada erkek sürekli ayak atıyor, dişi bunalınca bağırarak kovalıyor.
2 haftadır bir aradalar, sizce böyle devam mı etmeli yoksa dişiyi değişmeyi düşünmeli miyim?

20190101_230008.jpg
20190101_225943.jpg

Bu arada ben eş tutmak için 1 yılı beklemek gerek diye okumuştum forumda yanlış mı ?

Erkek çiftleşecek yer arıyordu
Vicdan yaptım...

anladım sanırım kuşların durumuna göre değişkenlik gösterebiliyor o zaman ama gine aynı yazıda genç kuşların çiftleşmesi sağlıksız yavruların doğmasına neden olabiliyor yazmaktaydı sıkıntı olmaz umarım.

anladım sanırım kuşların durumuna göre değişkenlik gösterebiliyor o zaman ama gine aynı yazıda genç kuşların çiftleşmesi sağlıksız yavruların doğmasına neden olabiliyor yazmaktaydı sıkıntı olmaz umarım.
İnşallah sıkıntı olmaz, şimdilik yuvalık falan takmıycam zaten

Ben olsam değişirdim hem küçük hem erkek çıkma ihtimali var yetişkin bir dişi alırsanız daha sağlıklı olur

Dişinin (sarı olan), Erkek çıkma ihtimali ile ilgili yorumu olan var mı?

Kaç aylık olabilir acabaa?
Eşleşme için çok mu erken?

Yanına koyar koymaz eş tutacak diye bir şey yok ama tutmayacak diye bir şey de yok :) Bence bu çift olur. Biraz zaman tanıyın dişi güzel erkek de yakışıklı. İnşallah tez zamanda yavrularını görürüz.

Ben de sizin gibi yavru çiftlere sahibim ama benim çiftlerim 1.5 - 2 aylıkken alınmalar. Yaklaşık 5 aydır beraberler ve Allaha şükür hiç bir sıkıntıları yok. Bizimkiller yavruluktan itibaren beraber oldukları için rahat eş tuttular ve hatta arada da konu açıyorum , 7 aylık olmalarına rağmen dişi ile erkek banyolukta tam olmasa da ufak bir çiftleşme yaşadılar. Yani demem o ki aslında yaş değil de iç güdüleri ile hareket ediyorlar.

Sizin konunuza gelirsek erkeğin dişiden büyük olması gerekiyor , burada herhangi bir yanlışlıklık yok çünkü erkek ne kadar baskın olursa dişi de bir o kadar baskınlığını yitirecektir. Daha yeni aldığınız için zaman tanımanız gerekiyor , 1.5 2 aya her şey belli olur :)

Sağlıklı beslemeler.

Geri