Karadeniz Pet

Küstük :(

sheby

Meraklı Üye
Ya ne güzel elden avuctan inmeyen bebegim durup.dururken küstü bize gelmiyor elimi uzatiyorum ısırıyor saldırıyor derdi ne simdi nasıl sakinlestiricez ? Hic kafesine de koymuyoruz evden giderken bile disarda özgür takiliyor .. durup dururken bi tavırlar tripler anlamadım gitti.. şunun tipe bakın dövcek sanki bizi :D

Ekli dosyalar

• 20181007_121020.jpg
    20181007_121020.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 78
ergenliğe girmiş olmasın:D

ergenliğe girmiş olmasın:D
Anlamadim ya hic kimse hic bir sey de yapmadi bi triplere girdi el uzatiyoruz isircakmis elimi saldiriyor simdi cezali resmen ergene odada kalma cezasi verdim kafesten cikamiyor yarasa gibi tepede asılıp bize bakiyor sebeklik yapiyor cikaralim diye :D

:D Elden yem yedirmeyi deneseniz?
öyle hemen geliyor ama elim boşsa gelmiyor ısırıyor acayip çakal bir şey oldu valla akfesin kağanı kapatırsak aşırı tepkiler veriyor mesela kafesin içi tepetaklak oluyor yemlikleri falan atıyor yemler komple döküyor :D

Bi fikrim yok ama tuy dokme doneminde faln olabilir mi ya da es istio olabilir mi kac yasinda ve cinsiyet ne

brokoli mi o_O ilk kez duydum benim bu cins yumurta falan da yemiyor brokoli yer mi acaba
Her mama haftasi bizde kuseriz :D ben hayatta kendim icin bile yemek hazirlamayan 1 adamken kalkiyorum 1 saat mama hazirliyorum hanimefendiye 2-3 didikliyor oda uzerine biraz yem serpistirdigim icin okadar hayir yani ben buna herseyi denedim ucak geliyir azini ac bakim dedim yok :D hadi yersen sana koca alacam dedimyok :D yok yok yok mama yemiyor ama kendisi pes edecek eninde sonunda yiyecek o mamayi :mad: insallah yani :D

Her mama haftasi bizde kuseriz :D ben hayatta kendim icin bile yemek hazirlamayan 1 adamken kalkiyorum 1 saat mama hazirliyorum hanimefendiye 2-3 didikliyor oda uzerine biraz yem serpistirdigim icin okadar hayir yani ben buna herseyi denedim ucak geliyir azini ac bakim dedim yok :D hadi yersen sana koca alacam dedimyok :D yok yok yok mama yemiyor ama kendisi pes edecek eninde sonunda yiyecek o mamayi :mad: insallah yani :D
Bizimki havuçla alıştı gibi yumurtanın içinden havuçları seçip kırp kırp yerken sevdi sizde deneyin belki tadını seveceği birşey olursa yer öyle çok yemiyorlar zaten, ana havucu elinizde sıkıp suyunu almanız lazım ben buzdolabı poşetiyle tutup sıkıyorum temiz olsun diye. bir de çok sık vermemek gerekiyormuş

daha 3 aylık cinsiyet oturmadı sanırım gagamız beyaz :)
Benimki gibi benim de 4 aylik civari . Ceresi beyazsa disi olabilir sizinki de. Disileri anlamak biraz zor bizimki de bi gelio oynuoz faln obur gun unutuo gelmio degisik :) biraz daha zaman verin ona . Bir iki aya bilemedin uc aya kanki olursunuz bnce :) sevdigi seylerle gonlunu alin. Gelmediginde ben koltugun kenarina sevdigi oyuncagi koyuom hop gelio misal..

Bizimki havuçla alıştı gibi yumurtanın içinden havuçları seçip kırp kırp yerken sevdi sizde deneyin belki tadını seveceği birşey olursa yer öyle çok yemiyorlar zaten, ana havucu elinizde sıkıp suyunu almanız lazım ben buzdolabı poşetiyle tutup sıkıyorum temiz olsun diye. bir de çok sık vermemek gerekiyormuş
Ben havic vermiyorum valla ishal yapiyor diyorlardi

Benimki gibi benim de 4 aylik civari . Ceresi beyazsa disi olabilir sizinki de. Disileri anlamak biraz zor bizimki de bi gelio oynuoz faln obur gun unutuo gelmio degisik :) biraz daha zaman verin ona . Bir iki aya bilemedin uc aya kanki olursunuz bnce :) sevdigi seylerle gonlunu alin. Gelmediginde ben koltugun kenarina sevdigi oyuncagi koyuom hop gelio misal..
Birazdan bilir kisilere soracagim forumda bakalim belli olmus mu insallah disi olur cunku abimlerin albinolari var erkek belki severler birbirlerini :rolleyes:

Aşırı vermeyin. Mesela havucu verin. Yemeyi bırakınca alabilirsiniz. Mesela salatalik bol b vitamini içerir. Ancak suyuda bol. Salatalik yedikten sonra geçici bir süre ishal olur. Yani sakatlıkla birlikte aldığı fazla suyu atar. Sonra normale döner. Bu problem değil.
Brokoli tomurcuklu yapısı ile aspuru yani dal darıyı andırdığı için daha zevkle yiyorlar. Brokoliyi günlük verebilirsin. Sorun olmaz.
Yumurtalı mamaya zamanla alışır. Benimki başlarda nijer tohumunu seçiyordu. Sonra hepsini yemeye başladı.
Maydonoz, yeşil nane, brokoli, salatalık, havuç, marul severek yiyor. Elma, armut, domates, erik, mandalin bunlardanda tadımlık alıyor.
Sofraya gelirse ekmekten dökülen susamlardan veriyorum biraz.
Peyniri de yiyor. Ama çok az yemeli. Kalsiyum protein vs var ancak, süt şekeri laktozu sindiremez. Çok yerse ishal olur.
Tuzlu şeylerden uzak tut.

Ya arkadaslar bole sayiyonuz havuc salatalik brokoli marul elma portakal amaa ben bi tek maydonoz verebildim. Digerlerini uzatinca korkuo kacio :)

Geri