Karadeniz Pet

Kınalı keklik hakkında

• Konbuyu başlatan Duranettin ERAYDIN
  • Başlangıç tarihi
D

Duranettin ERAYDIN

Guest
Kınalı keklik beslemek istiyorum.Fiyatı 50 tl uygunmudur?
Bakım besleme ve üretimi hakkında pratik bilgisi olan var mı?
Hobi olarak bakmayı düşünüyorum tek erkek olarak kafes yada kümeste
bakılabilir mi?Teşekkürler.
[YOUTUBE]3So_bqEwz2k[/YOUTUBE]

abi hobi olarak beslemek zordur helede bir çift tek çok zor onları üretmek istersen geniş kafeste dişili erkekli koyulur özel yumurta yapacakları karanlık gizli yer yapılı eger kuluçka makinası kullanırsan başka ama kendileri büyütsündersen gurk olan dişi ayrılır

Kendim ahşap kümes yapıyorum eldeki eski malzemeleri değerlendirerek.
Yüksekliği 50cm eni 50 cm uzunluğu 150cm. ortadan kızak yapacağım çiftleştiğinde dişi erkek ayırmak için çünkü dişi yumurtlayınca erkek kırıp yiyormuş.Karanlık gizli yeride köşeye bir kutu yaparım içinede biraz ot saman oraya yumurtlasın.
aslında tek erkek bakacaktım ama çiftte olabilir.

güzel olur bende bugün köye gitmiştim 25 30 arası keklik sürüsüyle karşilaşınca çok hoşuma gitti yavrularda vardı arada ama yavruyu bile yakalayamadım

çok hızlıdırlar, sabahlarıda karga yemeğini yemeden öter uyandırırlar :)

evet doğru bende bir kaç kez besledim ama komşular rahat vermiyodu susutur şu hayvanı diyince kavga çıkıyodu neyse
doğal ortam yaratmak amacıyla erkek dişi karışık olarak bir kafeste breyleniyor sanırım 1 erkek başına 3 dişi düşüyor bu şekilde kafeslere atılıyor

Komşudan yana sıkıntı olmaz zaten komşu besliyor benide heveslendirdi tabi evdekileride razı etmem lazım sonra tartışmak istemem zaten muhabbet besliyorum bu ekstradan yemi daha masraflı olacak çünkü.