Karadeniz Pet

Kıvırcık yer mi

Kıskıs

Yeni Üye
Kuşum yeni geldi bugün.50 günlük olarak aldık. Kıvırcık verebilir miyim

Küçük yavru kuşlara sebze-meyve yedirmeyin. Sindirim sistemleri henüz güçlenmediğinden çok kolay ishal yapar.
Haklıymışsınız çok az kıvırcık yedi ve kakası yeşilleşti farklılaştı. Suyuna avi ast kpydm vitamin olsun diye o sıkıntı olur mu peki

Kuşunuz ishal olunca suyuna sirke dalmatın ve elinizde dal darı varsa ondan verin elma sirkesini 2 damla damlatabilirsiniz

solunum sistemi için bir vitamin gerwit w multivitamin alın en iyi vitaminlerdendir

1. Kuş daha 50 günlük yavru kuş hemen takviye ve ilaç yüklemeyin kaş yaparken göz çıkarır.

2. Ortama yeni gelen kuşlarda ilk günler ishal durumu görülebiliyor bu sebeple hemen sebze ve meyve vermeyiniz.

3. Avi ast solunum yolu için kullanılan bir takviye neden kullanma gereği duydunuz?

✴️Avi astı vermeyiniz, sebze ve meyveyi ortama alışana kadar vermeyiniz tohumlarla beslensin ilk hafta

ek olarak sirke kullanmayın.
Elma sirkesi papağanların sindirim kanalını asidiyife eden özelliğe sahiptir...Eskiden bu özelliğinden dolayı kuşların sindirim kanalındaki maya ve bacterilerin üremesini durdurduğu sanılıyordu...özellikle halk arasında kuruma Hastalığı olarak bilinen macrorhabdus ornithogaster denilen kuşların sindirim kanalı hastalıklarını en önemli sebebi olan bu maya için çare olarak düşünülüyordu...Yapılan araştırmalarda bu maya türünün sadece ve sadece “ASİDİK “ ortamda üreyebildiğini ortaya kondu..Bu durum riski artırmakta ve bu mayanın vücutta oluşmasına neden olmaktadır...
Yani kuşunuzun suyuna damlattığınız SİRKE,LİMON VE SODA gibi suyunu ve dolayısıyla sindirim sistemini asidifiye edebilecek her türlü uygulamadan kaçınmalıyız...Bu konuda çok fazla bilimsel yurt dışı yayını bulunmaktadır..
Ali Tolgay Aytar
Veteriner Hekim
Kuş Hastanesi

1. Kuş daha 50 günlük yavru kuş hemen takviye ve ilaç yüklemeyin kaş yaparken göz çıkarır.

2. Ortama yeni gelen kuşlarda ilk günler ishal durumu görülebiliyor bu sebeple hemen sebze ve meyve vermeyiniz.

3. Avi ast solunum yolu için kullanılan bir takviye neden kullanma gereği duydunuz?

✴️Avi astı vermeyiniz, sebze ve meyveyi ortama alışana kadar vermeyiniz tohumlarla beslensin ilk hafta
Avi astı diğer kuşum soğuk aldığında kullanmıştım. Üzerinde propolis, okaliptus, C vitamini yazıyordu. Destekler diye düşünüp verdim. Suyunu boşalttım şimdi.

Sebze meyve sebebi var. Tohum yemiyor yeni geldiği için olabilir ama yemliğe inip yemiyor. Ben de aç kalmasından korkup takviye vereyim demiştim. Yaptığım herşey hatalı çıktu :D
Adım bile atmadan sorarım artık. Teşekkürler.

ek olarak sirke kullanmayın.
Elma sirkesi papağanların sindirim kanalını asidiyife eden özelliğe sahiptir...Eskiden bu özelliğinden dolayı kuşların sindirim kanalındaki maya ve bacterilerin üremesini durdurduğu sanılıyordu...özellikle halk arasında kuruma Hastalığı olarak bilinen macrorhabdus ornithogaster denilen kuşların sindirim kanalı hastalıklarını en önemli sebebi olan bu maya için çare olarak düşünülüyordu...Yapılan araştırmalarda bu maya türünün sadece ve sadece “ASİDİK “ ortamda üreyebildiğini ortaya kondu..Bu durum riski artırmakta ve bu mayanın vücutta oluşmasına neden olmaktadır...
Yani kuşunuzun suyuna damlattığınız SİRKE,LİMON VE SODA gibi suyunu ve dolayısıyla sindirim sistemini asidifiye edebilecek her türlü uygulamadan kaçınmalıyız...Bu konuda çok fazla bilimsel yurt dışı yayını bulunmaktadır..
Ali Tolgay Aytar
Veteriner Hekim
Kuş Hastanesi
bazı yerlerde sirke öneriliyor benimde kafam karıştı

Geri