Karadeniz Pet

Kızışmış Dişi Kuşun Duruşu!

Budgyowner

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar kızışmış dişi kuşumun duruşunda bir anormallik var mı?

İshal olduğunu neden düşünüyorsun? Tabandaki kakalar cıvık mı?
Yuvalıkta uzun vakit geçirmeye başlar yumurtlayacağı zaman.
Bir de fotoğraf çekerken pencereyi arkana al. kuşun arkasında ışık kaynağı olursa böyle karanlık çıkar.

ishal değil ama popo kısmında kuyruğa doğru top gibi kaka yapışmış. Kafeste sıvı kaka yok. Yani popodaki tüy azalmasını yumurtlamaya bağlıyordum ama yumurta şu an için yok, erkek muhabbet kuşu 5 gündür kafeste ve çiftleştiklerini görmedim ama ilginçtir bugün elime alıp foto çektikten sonra kafese bırakınca erkek bunun başını vs kaşıdı, çok şaşırdım... foto çekme konusuna gelince, yaklaştığım anda kaçıyorlar, belki kuşların çok yabani olmasından kaynaklanıyor ama foto çekttirmiyorlar.

Kaka yapışması genelde kabızlık belirtisidir. Yediklerine bağlı olarak ta çıkabilir. Haftada bir sebze veya meyve verebilirsin.
5 gün çok kızgın değillerse kısa bir süre. Yuvalıkta zaman geçirmesi iyiye işaret. Çiftleşeceklerdir.

Kaka yapışması genelde kabızlık belirtisidir. Yediklerine bağlı olarak ta çıkabilir. Haftada bir sebze veya meyve verebilirsin.
5 gün çok kızgın değillerse kısa bir süre. Yuvalıkta zaman geçirmesi iyiye işaret. Çiftleşeceklerdir.
Elma ve diğer yeşillikleri kafesin tellerine koyaam da yemiyorlar. Tabi yemlik dolu, ballı kraker ve dal darı var kafeste, onlardan sıra gelmiyor olabilir. Kuşları sabahtan akşama tek başlarına bırakıyorum.

Az önce gördüm dişi kuş ne yapmışsa nerdeyse erkeğin gagasının uç sağ tarafını kırmış, kendisininki de yıpranmış. Ayırayım mı bunları yanlış mı yapıyorum bilemedim...

Bizim dişinin hayat hikayesi roman olur...

İlk kafeste eş tutmuş bu dişimiz, sonra ben isteyince eşsiz vermiş üretici arkadaş, sonra benim diğer kuşa eş yaptık ama o kuşa forum dişi deyince, yeni kuşu da aldık derken, bizim dişi iyice koptu olaydan... Tek tünek var kafeste bizim dişi tünek yerine kemiğin üstüne tünüyor, iyice soğudu ben de ellemiyorum artık.

Bizim dişinin hayat hikayesi roman olur...

İlk kafeste eş tutmuş bu dişimiz, sonra ben isteyince eşsiz vermiş üretici arkadaş, sonra benim diğer kuşa eş yaptık ama o kuşa forum dişi deyince, yeni kuşu da aldık derken, bizim dişi iyice koptu olaydan... Tek tünek var kafeste bizim dişi tünek yerine kemiğin üstüne tünüyor, iyice soğudu ben de ellemiyorum artık.
Esi oldugunu soylese ne guzel sizde ikisini birden alirdiniz yavru vermis cift almak mantikli

Esi oldugunu soylese ne guzel sizde ikisini birden alirdiniz yavru vermis cift almak mantikli
Hocam 2 gündür dişi ile erkek birbirine yem aktarıp kafalarını kaşıyorlar uzun uzun, erkek de kafasını bir aşağı bir yukarı sallıyor. Çiftleştiklerini görmedim ama çift oldular diyebilir miyiz?

Geri