Karadeniz Pet

Kızışma bitiyor nasıl uzatabilirim

ERT21

Yeni Üye
Kızışma bitiyor nasıl uzatabilirim 1.kuluçka bitti dişinin kızgınlığıda geçiyor nasıl uzatabilirim

Kuşunuzun Fotoğrafini atabilirsimisiniz. Cere renginden dolayı diyorsanız kızgınlık geçti diye dert etmeyin. Bazı dişi kuşlar cerede renk gostermez. Kuluçka yeniler kuşunuz. Siz havuçlu mama verin. Birde yemine bir çay kaşığından fazla olmamak kaydıyla nijer ekleyebilirsiniz.

Hocamında dediği gibi cereye aldanmayın ben birçok sefer ceresi bembeyaz kuştan yavru aldım.

Ayırma yöntemi yapıyorum sıkıntı olurmu

Ekli dosyalar

• 1555239510467603646300931593815.jpg
    1555239510467603646300931593815.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 21
Neden ayırdınız ki kuşları ?
Bir sorun yıksa ve önceki kuluçkada fazla yorulmadıysa yan yana kalsınlar 2. Kuluçkaya başlasınlar kuş halihazırda kızışmışken gerek yok bence ayırmaya gereksiz olur .

Siz ayırırsanız bile ceredeki koyuluk azalacaktır. Gerek olmadıkça kuşları ayırmayın. Koyun yanyana 2. Kuluçkaya başlasınlar.

Aynen EyüpCan hocanın dediği gibi siz birleştirin bakın en yakın zamanda kuluçkaya yatacaktir. Yuvalikta zaman geciriyorsa çok sürmez. Kuşunuz halihazirda.

Kuş zaten kızışmış gereksiz yere daha fazla kızıştırayım derken kuşu erken tüye sokabilirsiniz.
Ama yinede sorunuza cevap vermek amacıyla yazıyorum kuşa kızıştırmak amacıyla ek olarak şu ürünler verilebilir;
- Havuç
-Nijer
-Tarçın
-Keçiboynuzu tozu
-E Vitamini Takviyesi(birçok markanın vardır örnek olarak hobi e veya nekton e)
Gibi birçok ürün var.
Ben uyarımı yapıyorum kaş yapayım derken göz çıkarmayında. Herşeyin azı karar çoğu zarardır.