Karadeniz Pet

Kızgınlık yumurtası

İrm

Yeni Üye
Merhaba kuşumu yavruyken almıştım 1-2 senedir bende ama bu sene büyüdüğünü gerçekten fark ettim kur yapmaya ve göz bebeği küçülüp büyümeye başladı daha sonrada bazanın altına girmeler ve ordan çıkmak istememeler başlamıştı. Kızgınlık yumurtası oluştu çünkü eşi yok 1 tane yumurtladı bir kaç gün sonra bir tane daha ve şimdi yine karnında yumurta var 3. Olacak normal mi ne yapmam gerekiyor bir kaç yerde en fazla 2 tane kızgınlık yumurtası olur diye okumuştum.

Merhaba kuşumu yavruyken almıştım 1-2 senedir bende ama bu sene büyüdüğünü gerçekten fark ettim kur yapmaya ve göz bebeği küçülüp büyümeye başladı daha sonrada bazanın altına girmeler ve ordan çıkmak istememeler başlamıştı. Kızgınlık yumurtası oluştu çünkü eşi yok 1 tane yumurtladı bir kaç gün sonra bir tane daha ve şimdi yine karnında yumurta var 3. Olacak normal mi ne yapmam gerekiyor bir kaç yerde en fazla 2 tane kızgınlık yumurtası olur diye okumuştum.
Kuşa eş almanız imkan varsa çok iyi olur

En fazla iki falan değil kuşa göre değişir yumurta sayısı. Benim kuşum 12 tane yapmıştı ve çok yıprandıgi için eş aldım. Bence vakit kaybetmeden siz de bir eş alın . Anne olmak istiyor o artık 😊

Maalesef tanıdığım yok
O zaman mecbur petshoptan alıcaksınız güvendiğiniz yer var sa kuşu götürün kendisi seçsin yoksa siz alın kuşu 1 hafta karantina da tutun hastalık veya parazit ola bilir diye. Sonra aynı kafese alırsınız