Karadeniz Pet

kaç aylık ve ırkı nedir?

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Benim yavrularım yeme düstüler. Lakin kardesler arasinda es tutamayacagimdan bir tane disi kus aldim. Yanliz bu disi kusun kac aylik oldugunu soylebilir misin? Birde ırkı nedir? Benim kendi yavrularim daha 30 gunluk ve yeni aldigim disi kisin yanina ciksalarda hic ilgi, yem kusma gibi bisi yok. Bu disinin yanina benim yavrularimdan erkek kus biraksam ilerde yavru alma ihtimalim olur mu? Yoksa bu yeni disinim yanina kac aylikda ondan daha buyuk bir yavru mu almaliyim? Yeni disinin fotosunu atiyorum. Rengi sarı,yeşil karisimi. Bende ko yavrularida atacagin acik renkler. Beyaz,mavi.tonlari benim yavrularim

Ekli dosyalar

• 20190512_231539.jpg
    20190512_231539.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 47
  • 20190514_014057.jpg
    20190514_014057.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 45
  • 20190514_014043.jpg
    20190514_014043.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 47
4 aylık baskın parçalı sarı bir dişi almışsın. Kuyruk ve kanatları eksik (kesilmiş olabilir) Ben çok beğenmedim. Mümkünse değiştirin. Forumda bir sürü hobici üretici var, keşke sorsaydın.
Yavrular 3 aylık olana kadar aynı kafeste durmasalar daha iyi.

4 aylık baskın parçalı sarı bir dişi almışsın. Kuyruk ve kanatları eksik (kesilmiş olabilir) Ben çok beğenmedim. Mümkünse değiştirin. Forumda bir sürü hobici üretici var, keşke sorsaydın.
Yavrular 3 aylık olana kadar aynı kafeste durmasalar daha iyi.
Kuyruk ve kanadini evet kesilmis. Aldigim kiside soylefi. Baskasi egitmek amacli kesmis ama egitimeyince kuscuya vermis. Kuyruk ve kanatlari buyumez mi? Ne konuda begenmediniz mesela? Yanina 6 aylik civari bir erkek kus alip atsam mesela uygun olmaz mi? Kus genel olarak mi begenmediniz kuruk, kanat ve renk bakimindan? Yavrularima bisi yapmiyor aslindan hic ilgilendigi yok yavrularla

Eğitmek için kanat kesilmez, kestirilmez. Hiç doğru değil. Uzaması ancak kanat kuyruk tüy değişirken bunlar düşünce ya da yenisi çıksın diye tüyleri çekince (Biraz acılı olduğu için tavsiye edilmez) gelir. Beğenmeme nedenin tüylerinin kesilmesi yoksa kuşta bir sorun görünmüyor. İlk fotoğrafta altta kafası görünmeyen kuş erkekse onunla eşlersin. Ancak daha çok vakit var.

Eğitmek için kanat kesilmez, kestirilmez. Hiç doğru değil. Uzaması ancak kanat kuyruk tüy değişirken bunlar düşünce ya da yenisi çıksın diye tüyleri çekince (Biraz acılı olduğu için tavsiye edilmez) gelir. Beğenmeme nedenin tüylerinin kesilmesi yoksa kuşta bir sorun görünmüyor. İlk fotoğrafta altta kafası görünmeyen kuş erkekse onunla eşlersin. Ancak daha çok vakit var.
Yanliz 4 aylik baskin disi dediniz. Yavrum 3 aylik oldugunda bu disi 7 aylik olacak. Genelde erkeklerin disilerden buyuk olmasi ve baskin olmasi gerekiyor diye bu sayfada okumustur. Sayet boyle bir durum yoksa elbette kendi yavrularimdan olan bir erkegi ayirmak isterim. Şayet boyke bir durum varsa da o zaman 6 aylik civari bu disi kusun sececegi bir erkek kus alirim yanina. En son resimdeki gagası kahve rengi gibi olanla ust tunekte yan yana duruyorlardi ama hic yan yana gelmediler. O erkek mi sizce? Erkekse onu mu ayirsam acaba, tabi baskinlik ve buyukluk sorun olmazsa

Ekli dosyalar

• 20190512_024736.jpg
    20190512_024736.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 43
  • 20190512_024425.jpg
    20190512_024425.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 39
  • 20190512_023658.jpg
    20190512_023658.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 33
  • 20190512_024004.jpg
    20190512_024004.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 35
Yanliz 4 aylik baskin disi dediniz. Yavrum 3 aylik oldugunda bu disi 7 aylik olacak. Genelde erkeklerin disilerden buyuk olmasi ve baskin olmasi gerekiyor diye bu sayfada okumustur. Sayet boyle bir durum yoksa elbette kendi yavrularimdan olan bir erkegi ayirmak isterim. Şayet boyke bir durum varsa da o zaman 6 aylik civari bu disi kusun sececegi bir erkek kus alirim yanina. En son resimdeki gagası kahve rengi gibi olanla ust tunekte yan yana duruyorlardi ama hic yan yana gelmediler. O erkek mi sizce? Erkekse onu mu ayirsam acaba, tabi baskinlik ve buyukluk sorun olmazsa

Güncel..

Kafese ızgara lazım kakanın üstünde geziyorlar.

Rengi baskın parçalı. Yanlış anlaşıldı sanırım.
Yok yanliş anlamadim. Bendeki yavrular kucuk oldugundan benim yavrularim 3 aylik olunca bu disi 7 aylik olacak. Ondan dedim. Es tutmak istersem erkegin daha buyuk olmasi gerekmez mi? Birde bu disi oyun amacli mi bilmiyorum.ama kafesin dibinde ki peceteyi bugun gagasiyla didik didik edip ayagiyla eseliyordu. Neden boyle yapiyor olabilir?

Kafese ızgara lazım kakanın üstünde geziyorlar.
Kafesin izgarasi var. Lakin yavrularimin bazilari daha tunege cikarken zorlandigindan tabana yem döküyorum. Ondan izgara koymadim. Yeni yeni tunege ciktiklarindan bazen kafesin yan tellerindeyken dengelerini kaybedip kafesin tabanina dusuyorlar. Izgara olsa altimda ayaklari izgaranin arasindan girip bileklerinin burkulmasina yol acar diye de koymadim

Kuşu almanız çok iyi olmuş.zaten muhabbet kuşu zor eğitilen çok fazla uçup kaçabilen bir hayvan değil.bu hayvanı eğitmeye sabrı olmayan almasın.kanat kesmek çok vahşice geliyor bana.

Kuşu almanız çok iyi olmuş.zaten muhabbet kuşu zor eğitilen çok fazla uçup kaçabilen bir hayvan değil.bu hayvanı eğitmeye sabrı olmayan almasın.kanat kesmek çok vahşice geliyor bana.
Kesinlikle vahsice bencede. Duydugumda benim icim ciz etti. Keserken canlari acimiyor mu diye kafamda deli gibi sorular. Bunlari yapanlar insan olamaz zaten. Kus dedigin kanatli bit hayvamdir. Onun kanadini kesmek elini, kolunu kesmekle ayni bence.