Karadeniz Pet

Kaçan muhabbet kuşum geri gelir mi?

trojebl

Yeni Üye
ya arkadaşlar bugün saat 15 civarı evdekilerin ihmali sonucu muhabbet kuşumuz kaçmış. duyar duymaz koşarak aşağı indim 10 dk aradıktan sonra sesini duydum gibi geldi, onu sahiplendiğimde daha küçücük bir bebekti şimdi bir yaşına girdi, sesi gelince dedim bir bakayım oyuncağını sallayarak gittim çağırdı o da beni. kafamı kaldırıp baktım bir evin 3. katında hemen hşşt dedim görür görmez geldi kafama kondu sonra elime aldım.gözlerim doldu bulacağımı düşünmemiştim hem de uzak bir yerde eve 200 metre kadar vardı en az. oradan çıkmak için duvardan atlamam gerekiyordu. normalde beni o kadar çok sever ki asla üzerimden gitmez gitse de geri gelir benim yavrum. atlarken birden uçup gitti. bir daha görmedim. saatlerce aradım, ağlamaktan gözlerim şişti. çok seviyordum.aramızda tuhaf bir bağ vardı ben onu akşama kadar görmeyince özlerdim, sabahları kulağımı ısırırdı uyandırırdı beni. oda değiştirsem bağırırdı arkamdan uçup gelirdi hemen. bana öpücük atardı parmağımla oynardı.10 kelime öğretesiye kadar epey uğraşmıştım.hala belki sesi gelir diye balkona çıkıp bekliyorum.şimdi gözüme uyku girmiyor dışarıda ne yapıyordur benim miniğim. karanlıktan araba seslerinden bile korkuyor nasıl dayanır küçük kalbi? umarım biri onu bulup evine almıştır yeni yuvası olur. pek umudum olmasa da belki geri döner.. ne dersiniz

Son düzenleme:
Evin dışını ve çevreyi bilmediği için neredeyse imkansız ne yazık ki :(

Resimleri varsa çıkarsana kırtasiyeden. Sokak başına yapıştır. Bulan seni arar belki. Çok uzaklara gidemez. İllaki gören olur. Esnafa falan da hep söyle

Çok geçmiş olsun yine o çevrelerde dolanabilir telefonunuzdan kuş sesleri açarak camda balkonda sese gelmesini deneyebilirsiniz

Resimleri varsa çıkarsana kırtasiyeden. Sokak başına yapıştır. Bulan seni arar belki. Çok uzaklara gidemez. İllaki gören olur. Esnafa falan da hep söyle

dün komşulardan birazına haber etmiştim diğerlerine de haber edeyim fotoğraflarını da çıkartayım teşekkür ederim. zaten çok cana yakındı insanları seviyor ele başa geliyor hemen birileri çağırdıysa gitmiştir belki

peki dışarıda yaşayabilir mi biri bulana kadar? burada saldırgan kuşlar yok hem o da balkonlara konuyor sanırım ben bulduğumda balkondaydı
Evcilleştiği için diğer kuşlar gibi uçamaz,kaçamaz yorulur.Anca ağaçtan ağaca gider kuşunuz.Havalar soğuk olsaydı dışarıda yaşaması zordu.Havalar ısındı fakat dışarda yaşayabilir diyemeyiz.Evden dışarı hiç çıkmadığı için sizin evinizi bulup tekrardan balkonunuza gelmesi biraz zor fakat umudunuzu yitirmeyin.Dediğim gibi çok uzağa gidemez.Zamanlamada kötü olmuş.Yasak bitince isterseniz gerekli önlemlerinizi alıp elinize kafesi,oyuncağını alın telefondanda ses açın mahalleyi turlayın.Resim falanda yapıştırabilirsiniz mahalleye eğer biri aldıysa.Çok üzüldüm umarım bulabilirsiniz kuşunuzu.

Sana şöyle diyeyim. 2 sene evvel mavişim öldüğünde bizim eve bir kuş girdi. Adını limon koyduk. Sahibini aramamıza rağmen bulamadık. Belkide bilerek bırakılmıştı limonumuz. Gelip bizim eve girmişti. Şimdi çok güzel konusuyor bizimle beraber. Kuşun için asla ölmüş diye düşünme. Asla ümitsizliğe kapılma. Çok uzak yerlere gidemez. Her sokak basına evden birinin veya kendi numaranı, kuşun resmiyle beraber yapıştır. Bu dediğimi kesinlikle yap. İnşallah bulursun. Çok üzücü bir durum.