Karadeniz Pet

Kaçtı bulamıyorum

MuayThai159

Paylaşımcı Üye
Balkonda bakiyorum kuslarima 3 yavrusu var sarı kırmızı göz kaçtığı gibi dikkati üzerine çekti tam geri geldi balkonun karsisindaki tele serçe peşine düştü bırakmadı arka mahalleye gitti assagi indiğimde bulamadım 20 dk geçti olayın üstünden kuşlar bağırıyor insallah geri döner kaç tur attim etrafta yok

Normalde bulunur 10 dkda uzaklasamazda serçe burakmadi pesini

Geldi ama tutamadim çok yüksek ağaçta bizim kuşlarla konuşuyor gexiyo mahallede ama konacağı yeri kestiremiyo

Kuşların yanından geçti balkonun yarım yarim saat kafesi göreceği yere koydum inmedi şimdi arka tarafta yakalamak imkansız ağaçlarda mülk bahçeleri aşırı uzun en tepesine konuyor

Elinizde kafesi olacak şekilde ona seslenerek ağacın orada dolaşın. Evde durup beklemeyin yani.

Dışardayım hocam arka mahalleye gitti ses kesildi göremiyorum da

Çok iyi uçuyor çatılarda geziyordu eve geçtim diğer kuşları bagirttirmaya çalışıyorum

Kafesi elinizle yukarıya doğru kaldırın kafanızın üstünden yukarıda dursun o şekilde kafesin üstüne gelebilir. Balkonun taşına kafesi koyup da bekleyebilirsiniz.

3 balkona da kafesler koydum kuş aradığımı görenlerde kafeslerini dışarı çıkardı yakaladiklarinda zannetmiyorum vereceklerini yavrulara yazık olucak

3 balkona da kafesler koydum kuş aradığımı görenlerde kafeslerini dışarı çıkardı yakaladiklarinda zannetmiyorum vereceklerini yavrulara yazık olucak
Yazık olmaz siz besleyebilirsiniz tüylenmemişlerse yavru kaydırma işlemini yapabilirsiniz.

Malesef tek kuluçka belki gelir sabah kaçtı 3 saat sonra geri geldi etrafta dolanıyor ama etrafta aşırı çok ağaç var görmek mümkün değil o kuşun assagi inceginide zannetmiyorum anca balkona konarsa

Beyler pilim bitti artık tek yapabileceğim şey 3 balkona da kafes koydum hava kararmadan gelmesini beklemek

Gelişme var mı? Evde oturup gelmesini beklemeyin diyişimi yineliyorum. Etrafınıza kuşun kaybolduğunu söyleyin, siz görmeseniz bile başkası müdahele edebilir. Artı olarak konudan bağımsız bir şey diyeceğim hitabette beyler/bayanlar demesek daha iyi forum karışık malum.

Hocam kahvaltı mi bile yapamadım daha daha yeni eve geçtim kuşlar balkonda bağırıyor gelir diye bekliyorum çünkü etraf bina ve bina araları ağaçlarla kolu kus zaten kafeswde gelmedi tek umudum müdahale etmeden gelmesi

Ne kadar uzaklaşmış olabilir 2 3 saate sizce yoksa arka sokaklarda agaclarda mıdır