Karadeniz Pet

Kabarık, halsiz ve sıvı dışkılama

IMG_20190909_140319.jpg

@umitFB yine geriye döndük heral

Kardeşim burası türkiye parasını verdikten sonra eczaneyi satın alırsın :) Bir kaç tane eczaneye sor illaki veren olur. Bizim buradaki eczane hiç sormuyo bile ne istesem veriyo :D

He olmadı aile hekiminden rica et yazsın ;)
Valla burda da reçeteli dedikleri birsürü ilacı aldım hiç bir şey sormadilar. Söyle kendim için değil kuşuma veteriner söyledi de verirler.

Sağ altta kanmı var benmi yanlış görüyorum?
Siz yazınca farkettim resmi bende gerçekten kanmış gibi duruyor, hatta farklı yerlerde de, şükür öyle bir problemimiz yok. Dikkatiniz için teşekkürler.

Sulphamezathine'i toplam kaç gündür kullanıyorsun? Bazı dışkılar düzgün gibi. Kafesi temizleyip güncel dışkı resmi atarmısın.
Akşam değiştirmiştim. 10.gün bugün, genel durumunda herhangi bir problem yok,şen şakrak. Kağıdın arkasının resminide ekledim hala renklenme var

Ekli dosyalar

• IMG_20190912_231222.jpg
    IMG_20190912_231222.jpg
    582.6 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20190912_231159.jpg
    IMG_20190912_231159.jpg
    587.2 KB · Görüntüleme: 39
Akşam değiştirmiştim. 10.gün bugün, genel durumunda herhangi bir problem yok,şen şakrak. Kağıdın arkasının resminide ekledim hala renklenme var
Bu arada kendi ilaçlarım var, rahatsızlandığım için yazdırdığım, bilmiyorum kullanılır mı, dozu nasıl olur, cipro ve flagyl

Benim dişi kuşumun dışkısı da böyleydi, kabarmıştı en son riske atmayıp veterinere götüreyim dedim.. güya kuş veterineriymiş falan fişman. Askeri maaşın yarısı kadar bir ücret talep etti sonrada kuşumun ölüsünü teslim etti. Parayıda geri ödemedi. Size tavsiyem kuştan anlayan iyi bir üreticiden yardım almanız

• Beğen
Tepkiler: Kca

Şimdi şöyle birşey var, sulphamezathine kesinlikle işe yaramış biraz. Dışkılar daha düzgün ve leke bırakma olayıda önceki dışkılara göre daha az. Ancak ilacı 10 gündür kullanıyorsun ve fazlası kuşa dokunabilir. Bence sulphamezathine'i bırak ve kuşun toparlanması, güç toplaması için probiyotik ve vitamin takviyesine başla. Bir süre sonra tekrar ilaç tedavisine başlarsın.

Bu arada kendi ilaçlarım var, rahatsızlandığım için yazdırdığım, bilmiyorum kullanılır mı, dozu nasıl olur, cipro ve flagyl

Cipro ve flagyl kuşlarda kullanılan ilaçlar. Flagyl trichomoniasis tedavisinde kullanılıyor, yani senin kuşun durumuyla alakası yok. Cipro ise baytril benzeri bir ilaç ve e-coli, salmonella gibi bakteriyel enfeksiyonlarda kullanılıyor. Ancak cipro ve baytril ikiside ağır ilaçlardır. Ve kuşun ciddi bir durumu yoksa ikisinide tavsiye etmiyorum. Ağır vakalarda kurtarıcı amaçlı kullanılabilir.

• Beğen
Kuşunuz e-coli olmuş. Yeşil lekeler ilacın yan etkisi kullandığınız ilaç doğru ilaç. Hem koksidiyoz hem de e-coli için başarıyla kullanılır. Daha fazla uzatmayın 7 gün çok fazla olmuş. Herkese bilgi olsun antibiyotik verilirken dışkıya gözle v.s. analiz yapmaya kalkmayın yanılırsınız. Her ilacın yan etkisi var kuşun durumuna göre de farklılık gösterebilir. Dolayısı ile sırasıyla multivitamin 3 gün ve 3 gün de probiyotikle tedaviyi bitirin ve sonra dışkıyı gözlemleyin. Tekrar hatırlatmak istiyorum İlaçların yan etkileri var antibiyotik verirken dışkıya bakıp karar vermeyin. Tedavi sonlanınca kuşun durumunu gözlemleyin. Geçmiş olsun.

• Beğen
Geri