Karadeniz Pet

Kaçan ve savunmasız muhabbet kuşu

Mhbtksu06

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar öncelikle bir erkek muhabbet kuşum var 5-6 yıldır bende bir dişi almaya karar verdim yavru bir dişi aldım ama korkuyor yaklaşmıyor bile dişiye ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun :(

Sadece o dişiden de değil her kuştan korkuyor

Dile kolay 6 yildir sizinle beraber olan kus belli ki size baglanmis, sizi arkadasi olarak goruyor. Zaman tanimalisiniz bence.

Ama ele filan gelmiyor kaçıyor 1 ay oldu alışırlar sandım ama aynı son çareyi burda buldum

Merhaba arkadaşlar öncelikle bir erkek muhabbet kuşum var 5-6 yıldır bende bir dişi almaya karar verdim yavru bir dişi aldım ama korkuyor yaklaşmıyor bile dişiye ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun :(
Kuşunuz belli k aldığınız dişiden büyük ve bu kadar zamandır sizinle olan kuşunuzun birden kendinden çok küçük bir kuşla anlaşmasını beklemeniz hata olrdu ki ayrıca kavga etmediklerine sevinmemeiz gerikiyor, büyük olan küçüğü dövebilirdi.

Eğer yanına bir eş almak istiyorsanız, görücü usulü değil de bırakın o kendisi seçsin. Eş almayı düşündüğünüz yere kuşunuz ile beraber gidin ve anlaştığı birini bulana kadar salma yaptırarak deneyin. Başta belki çekingen davranacaktır ama kendi yaşıtları ve kendi cinslerini gördüğü zaman hareketlenecektir, muhakkak biri ile anlaştığını göreceksinizdir. Hayırlı, sağlıklı beslemeler.

Ama çok korkuyor aşırı yani diğer kuşların içine koysam öldürürler arkadaşımn erkek muhabbet kuşu ile yan yana geldiğinde saldııyordu oda yavru ama o kendini savunamıyor ama ondan çok büyük

Ama çok korkuyor aşırı yani diğer kuşların içine koysam öldürürler arkadaşımn erkek muhabbet kuşu ile yan yana geldiğinde saldııyordu oda yavru ama o kendini savunamıyor
Kardeşim öncelikle bu kuşların doğasında zaten hemcinsleri ile yahut karşı cinleri ile yaşamak vardır, içgüdüsel hareket edeceklerdir. Bu yüden sizin muhabbet kuşunuz da erkek ve kızışmış, uzun zamandır da yalnız kalmış. Kızışmış olması, kendisine uygun eş verilmediği zaman saldırganlığını da ortaya çıkarır. Zaten kendisine eş almak için gittiğiniz zaman bir anda bütün kuşların arasına salmayacaksınız, bir dişi ile salma kafese atıp deneyeceksiniz. Anlaşıyorlar mı anlaşmıyorlar mı gözlemleyeceksiniz. Gittiğiniz yerde ayrı kafeste bakmayı istediğinizi söyleyin, onlar zaten yardımcı olacaklardır. Yanına kuş almak istiyorsanız bu şekilde yapmalısınız, muhabbet kuşunuzu iyice strese sokmamalısınız.

ne olucak pekii şimdi bu yavru da bende kalmış olucak 3ü aynı kafeste yaşıyamazda bu yavru büyüse anlaşırlarmı
acaba resim atıyımmı ?

Resim

Ekli dosyalar

• IMG_20171207220058.jpg
    IMG_20171207220058.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 7
ne olucak pekii şimdi bu yavru da bende kalmış olucak 3ü aynı kafeste yaşıyamazda bu yavru büyüse anlaşırlarmı
acaba resim atıyımmı ?
Arkadaşınızın kuşu, sizin kuşunuz ve aldığınız yavru dişiden bahsediyor iseniz; yavru dişi ve yavru erkek sizinse ayrı bir kafese koyup eş yapabilirsiniz. Küçükken eş yapmak daha kolaydır, çünkü muhabbet kuşları büyüdükçe seçici olurlar. Onun dışında kendi asıl kuşunuza eş alacaksanız dediğim gibi yapmalısınız, almayacaksanız siz bilirsiniz. Ben kuşlarla ilişkinizdeki detayları bilmiyorum, anlattığınız kadarıyla ancak yorumlar yapabiliyoruz. burada karar vermek size düşüyor.

Hayır benim değil yani dediğim şu arkadaşımın bir erkek muhabbet kuşu var 4 ayı geçmiş büyümüş biraz yani işte o resimde attığım yeşil kuşa saldırıyor yeşil'de kendini savunamıyor dayak yiyor resimde attğım kuşlar bende olan