Karadeniz Pet

kafes ısıtıcı

Cengiz Akman

Yeni Üye
İyi günler, ağustos ayında askere gidiceğim için kuşların sıcak ortamda nasıl duracak onu düşündüm. benim odada kalorifer yok. o yüzden kışın üşümesin diye kafesin üst kısmına 100 watt'lık gün ışığı lambası taktım. 1 gün eve gitmedim arkadaşımdaydım o gün lambayı yaktım etkisi var mı diye. odanın bile soğukluğunu kırmıştı. odasında ısıtıcı sorunu yaşayan veya evde sizden başka ilgilenecek birisi yoksa aklınızda bulunsun. NOT : ampul odayı bile zor aydınlatacak bi ampul olmak zorunda gün ışığı ampulleri bunun için ideal. eğer bulamazsanız 100 watt'lık ampul sade şekilde varsa yağlı boya ile boyayıp hayvanların gözünü etkilemeyecek şekilde kullanabilirsiniz. kafesin dışında üst kısma asmanız yeterli.

Kafesi ısıtmak, bakterilerin çoğalması için uygun ortam oluşturur. Sürekli kafes temizliği yapılmayacaksa, soğukta kalmaları daha sağlıklı olur.

Ben odada bakiorum dogalgaz acik o sekilde odayi surekli isitiorum nekadar dogru bilmiorum ama evde bakan varsa dogalgaz acik odada tutabilirsiniz daha saglikli oldunu dusunuorum

Aşırı soğuk olmadığı müddetçe sıkıntı olmaz. Kafesi ısıtmak veya kafese ısıtıcı bir şey tutmak yerine havayı ısıtmak daha sağlıklı olacaktır.

Aşırı soğuk olmadığı müddetçe sıkıntı olmaz. Kafesi ısıtmak veya kafese ısıtıcı bir şey tutmak yerine havayı ısıtmak daha sağlıklı olacaktır.
Evet bende ole dusundum bugun hava cok soguk kiyamadim kuslarima acdim sirf onlar icin dogalgazi canlari saolsun disimde yuvalikta yatior 3 gundur devamli arada cikior onun icinde ii olur yumurta olmasi durumunda saolun :)

Arkadaşlar canlılara soğuktan zarar gelmez. Aşırı soğuk olmadığı sürece. Isıtıcı kullanmak kaş yapayım derken göz çıkarmaya neden olabilir. Yumurta ve yavru yoksa 1 derecede bile sağlıkla yaşarlar. Yavru varsa 12 derece ve üstü iyidir.