Karadeniz Pet

Kafes alti malzeme

Berşan KENAR

Paylaşımcı Üye
Selamin aleykum anneannemde kalan cifte kumrular bana yetmiyir birde kendi evime aliyim dedimde bi sorum var. Kafese alt malzeme olarak talas kullanmak istiyorum bi sakinca olurmu mikrop felan kaparmi acaba kusum ? Birde burada fatih eyup ayvansaray balat yakinlarinda hobihanede yavru ureten varmi eminonu veya petshoptan almak istemiyorum guvenmiyorum daha dogrusu. Simdiden tesekkurler...

Sent from my SM-G313HY using Tapatalk

Taban malzemesi olarak talaş yerine mısır granülü veya bentonit kullanın.

Aaa bu dernek bizim hemen alt sokakta da tam olarak cikaramadim. Sen gidip geliyomusun [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi?

Aslında bende düşünüyorum bu taban altı meselesini çünkü benim 3 aylık oğlan rahat durmuyor sürekli tabanda oyun oynuyo, ızgarası var ama yinede bazen elime geldiğinde ayaklarını pislenmiş buluyorum :/

Ben gazete kagidi koyuyordum.Yalniz yumurtlayan ciftim 1 den 3 e cikinca hergun degistirmek zorunda kaliyorsun.Birde damizliklarim surekli gazete kagitlarini kemiyordu.Yenilerde hobipetten taban icin kum siparisi verdim.Markasi vitasand 25 kg fiyati 34 liraydi yarin gelecek deneyimlerimi sizinle paylasirim.

Son düzenleme:
5 kg misir granulu 2m3may idiyorm1 cifte , kagitla vs. Ugrasma derim ,

Ozel taban kumlari var onlar kokulu oluyor pahali ama etkili bunlari kullanabili#£!

Hmm bakalim bi onlara o zaman.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:10 -->-> Daha önceki mesaj 05:09 --

Karşıda oturuyorum ben.
Dernekte pek işim olmuyor. :)
Abi kuş aatiliyor dimi dernekte ?

Zeolit veya Bentonit kullanmaniz daha iyi olacaktir.

Geri