Karadeniz Pet

Kafes altına hangi ürünü koymaylıyız?

unsound

Yeni Üye
Öncelikle herkeze merhabalar, çok merak ederek siz değerli arkadaşların yorumlarını almak isterim. Internette zeolit taşını görerek sipariş te bulunup aldım özellikle benim gibi çok zamanını işte geçiren ve evde koku olmasını istemeyen devamlıda altını temizleyebilecek olamadığımdan bu ürünü kullanmaya başladım. Fakat kuşlarım (1 çift tepeli ve 1 çift jumbo yavrular daha paylaşacağım resimlerini en kısa zamanda.) kafeslerinde öyle bir kanat çırpmaktadır kiler o ufak taş parçaları etrafa dağılmaktadır ve her sabah supurmek zorunda kalıyorum odayı.

Internette dolaşır iken mısır gravürü olduğunu gördüm ve birde kad diye bir ürün. Bu ürünleri deneyen varmıdır? başarılımıdır? gerçekten koku ve temizlik için ileri safhalardamıdır.Ayda bir bile temizlesem benim için gerçekten iyi olucak.

Kafesim çifthane olup iki ye ayırdım. Kafesin etrafını bazı arkadaşlarda gördüm jelatin yada plastik ile çevrelemişlerdi.Bu kuşa zarar vermezmi?

Diğer bir sorum ise malesef ufak dişi akıllı yemliğe dadandı kemiriyorda kemiriyor ve içinde ki yemleri boşaltıyor :eek:) Hergün üfleyip üfleyip tekrar yemliğin içine boşaltıyorum temiz yemi,gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. Bir kaç kez çıkması için kış kış desemde banamısın demiyor :eek:) Arka ayak tren gibi çalışıp yemlerin boşalmasını sağlıyor :eek:)

Birde devamlı mama vermek doğrumudur? Hazır mama aldım ama devamlı vermenin doğru olmadığını söylemektedirler. Teşekkürler.

Mısır granülü kullanıyorum memnunum

Mamayı haftada 2-3 gün versen yeterli olacaktır.
Strech film kaplıyorlar kafes dışını zararlı olmayacaktır kuşlar yemedikçe.
Akıllı yemliğe alttaki fotoğraftaki gibi ince ahşap çivisi geçirirsen, oraya girip eşelenemeyecektir. Bende de vardı manyak bir dişi sonra sonra vazgeçti huyundan..

45709338530853603624.jpg

Ah, çok teşekkürler. Sizin üretim hanenizde kuşların altına mısır gravürü kullanıyorsunuz öyle değilmi? Başarılımı? çok kokuyu engelliyormu? Teşekkürler :)

Arka ayak tren gibi çalışıp yemlerin boşalmasını sağlıyor demişsin ön ayaklarını çalıştırsa idi olmazdı böyle bir sorun:D

Son düzenleme:
Ah, çok teşekkürler. Sizin üretim hanenizde kuşların altına mısır gravürü kullanıyorsunuz öyle değilmi? Başarılımı? çok kokuyu engelliyormu? Teşekkürler :)

Ya bişey söyliycem şu kuşların altını vakit darlığından değiştiremiyoruz diye birçok kişi şikayet ediyor ya, valla bakın şu kağıttan mutfak havluları varya, yırtılabilir dilimleri kısa olan türlerinden alın, kafesin boyuna göre yırtıp, her akşam değiştirin valla iki dakikanızı almaz, çok pratik, her akşam yapın koku moku olmaz:) cidden..

Ama kuşlarınızda kağıt havlu yeme alışkanlığı olursa birşey diyemem tabi...

Mısır granülü kullanıyorum memnunum

Mamayı haftada 2-3 gün versen yeterli olacaktır.
Strech film kaplıyorlar kafes dışını zararlı olmayacaktır kuşlar yemedikçe.
Akıllı yemliğe alttaki fotoğraftaki gibi ince ahşap çivisi geçirirsen, oraya girip eşelenemeyecektir. Bende de vardı manyak bir dişi sonra sonra vazgeçti huyundan..

45709338530853603624.jpg

Levent Abi,

Mısır Granülü Temiz edebileceğimiz tavsiye edebileceğin bir yer varmıdır ?

Tşk.

Yeterki eşelesinler inanın o zeolitleri nasıl dağıtıyorlar anlatamam size. Darma duman oluyor oda. Yarın resimlerini yükleyeceğim o zaman anlatabilirim ne demek istediğimi. :)

Geri