Karadeniz Pet

Limon boncuk

Meraklı Üye
Nerhaba ben şu an da kafes altlığı olarak kağıt havlu kullanıyorum fakat pek sağlıklı değilmiş bende malzemeyi değiştircem kafes altı kumu veya granür kullanacaktım ama kulçuda yoktu bendede kuşçunun bana verdiği yuvalık kumu denen talaş kokulu kum gibi bir şey var onu kullansam olur mu???

Ekli dosyalar

• 20210205_191608.jpg
    20210205_191608.jpg
    938.7 KB · Görüntüleme: 35
Nerhaba ben şu an da kafes altlığı olarak kağıt havlu kullanıyorum fakat pek sağlıklı değilmiş bende malzemeyi değiştircem kafes altı kumu veya granür kullanacaktım ama kulçuda yoktu bendede kuşçunun bana verdiği yuvalık kumu denen talaş kokulu kum gibi bir şey var onu kullansam olur mu???
a4 kullanın.kuşçunun verdiği işe yaramaz o yuvalık için

1sene kadar mısır granülü kullandım artık şansımamı ne her seferinde evi güveler bastı bende kağıt havlu kullanmaya başladım.kafeste alt taban ızgaran varsa havlu için sıkıntı yok.ama renkli gazete kullanma mürekkepleri zararlı olur.

Kokusuz kedi kumu kullananları duymuştum. Denemeyi ben de istiyorum.

En sağlıklısı en temizi kağıt havlu.Mubislerin hastalıklarının büyük kısmı dışkıdan anlaşılıyor o yüzden en rahat kağıt havludan takip ediliyor.Mısır granülü de kullanılabilir, bana göre mısır granülü kullanmak istesem kuşlarımın çiftleşme zamanında yuvalıkta kullanırdım.yavrular daha hijyenik ortamda yumurtadan çıkarlar

En sağlıklısı en temizi kağıt havlu.Mubislerin hastalıklarının büyük kısmı dışkıdan anlaşılıyor o yüzden en rahat kağıt havludan takip ediliyor.Mısır granülü de kullanılabilir, bana göre mısır granülü kullanmak istesem kuşlarımın çiftleşme zamanında yuvalıkta kullanırdım.yavrular daha hijyenik ortamda yumurtadan çıkarlar
Evet biliyom ancam kağıt havlu yu duyduğum kadarıyla sağlıklı değilmiş kanat çırptıkların da kalkabiliyor o yüzden kum gibi bir şey hem daha pratik olur hem sağlıklı

1sene kadar mısır granülü kullandım artık şansımamı ne her seferinde evi güveler bastı bende kağıt havlu kullanmaya başladım.kafeste alt taban ızgaran varsa havlu için sıkıntı yok.ama renkli gazete kullanma mürekkepleri zararlı olur.
Başka malzemedende olmuş olabilir veya şansın yalver gitmemiştir çünkü tanıdığım biride kullanıyor onda sorun yok

Başka malzemedende olmuş olabilir veya şansın yalver gitmemiştir çünkü tanıdığım biride kullanıyor onda sorun yok
Mısır granülü kullanmayın. Dışkı kontrolünü engelliyor ve sık sık değiştirilmediğinden çeşitli antihijyenik sorunlara yol açıyor. En iyisi A4 veya havlu kağıt gibi emici ürünleri kullanıp günü birlik temizlemek.

Mısır granülü kullanmayın. Dışkı kontrolünü engelliyor ve sık sık değiştirilmediğinden çeşitli antihijyenik sorunlara yol açıyor. En iyisi A4 veya havlu kağıt gibi emici ürünleri kullanıp günü birlik temizlemek.
Ben zaten dışkı kontrolünü yapan biriyim ve benim kuşlar salonda ve kağıt havlunun üstündeki tüyler veya dışkıkar kanat çırptıklarında uçuşuyorlar ve mısır granürü emici diye duydum peki kağıttan başka malzeme yok mu toprak fln koysam olmaz mı

ben kağıt havlu kullanıyorum bazen a4 kullanıyorum. bizim kuslar ızgara olmasina ragmen paramparca ediyor kağıt havluyu. a4 de aynı sekilde. toprak konulur mu bilmiyorum ama biraz pis olmaz mı toprak koyunca?

bugun deneme amaçlı kedi kumu koydum 3güne belli eder sonucu yazarım

Birde
sade olanlardan koydum
Bendensonucu bekliyorum eğer beğenirseniz bende kullanacam kağıt havlu çabuk yıpranıyor ve etrafı kirletiyor kanatlarını çıptıkça kafes ızgarasına takılıyor ondan dolayı memmun değilim birde suluktan su döküldüğünde hemen ıslanıyor kedi kumu iyşse kullanarım sabırsızlıkla sonucu bekliyorum

Birde çam peleti (granürü ) varmış o nasıl ve izlediğim videolarda granür emici dediler kokuya son veriyormuş bilgisi olan aydınlatabilir mi

Birde çam peleti (granürü ) varmış o nasıl ve izlediğim videolarda granür emici dediler kokuya son veriyormuş bilgisi olan aydınlatabilir mi
Çam peleti de kullanılabilir ama sorunu anlatamıyorum sanırım. Kafes tabanı sık temizlenmelidir. Bu gibi ürünler kullanıldığında sık temizlik yapılmaz. Bu da antihijyenik sorunlara sebebiyet verir.

Geri