Karadeniz Pet

Kafes askılığı ve silindir kafes

teo.c

Yeni Üye
Merhaba böyle bir kafes askılığı aldık ve her zaman hafif bir sallantı va, kuşum Üzüm kafesin içinde hareket ettiğinde de kafes sallanıyor bu sıkıntı yaratır mı ve kuş strese girer mi? İnternette bir yerde görmüştüm bu şekil yuvarlak ve silindir tarzı kafesler zararlı diye, burada da danışmak istedim bu şekil kafesler zararlı mı?
WhatsApp Image 2021-01-19 at 22.22.41 (1).jpeg

Merhabalar silindir kafesleri tavsiye etmezler bende kuş beslediğim süreçte hiç kullanmadım
Askıdaki kafesin sallanması problem yaratmaz

Merhaba böyle bir kafes askılığı aldık ve her zaman hafif bir sallantı va, kuşum Üzüm kafesin içinde hareket ettiğinde de kafes sallanıyor bu sıkıntı yaratır mı ve kuş strese girer mi? İnternette bir yerde görmüştüm bu şekil yuvarlak ve silindir tarzı kafesler zararlı diye, burada da danışmak istedim bu şekil kafesler zararlı mı?
Ekli dosyayı görüntüle 51222
Kafes sallandı mı kuş strese girmez zaten uyku moduna geçen kuş hareket etmiyor yerini beğendiği sürece.Kafesin kuş için ideal ,büyük ve güzel gözüküyor. Kafesin düşme ihtimali yoksa problem yok .Nerden aldın askılığı çok güzel Maşallah

Silindir kafesler kuşlarda yön duygusunu kaybettirir.Askı kuş hareket ettiğinde sallanmıyor sa bir problem olmaz.
En önemli konu kuşun kafesini Lambaderin yanından kaldırın ve uzak bir noktaya koyun.O kadar yakın ışıktan kuş rahatsız olur.

Silindir kafesler kuşlarda yön duygusunu kaybettirir.Askı kuş hareket ettiğinde sallanmıyor sa bir problem olmaz.
En önemli konu kuşun kafesini Lambaderin yanından kaldırın ve uzak bir noktaya koyun.O kadar yakın ışıktan kuş rahatsız olur.

Tamam teşekkürler tavsiye için​

Ben de bu tip bir aski kullaniyorum kucuk bir tel ile kafesi askinin demirine baglayip sabitledim kafes biraz sallanip donuyordu kusunuz rahatsiz olursa sabitleyebilirsiniz.