Karadeniz Pet

Kafes düzeni dogrumudur

GündüzKuş

Meraklı Üye
Kuşumun kafesinin düzeni dogru mudur sagliklimidir tesekkurler

Ekli dosyalar

• 15404909310301495459091.jpg
    15404909310301495459091.jpg
    1,011.3 KB · Görüntüleme: 196
Kalamar eksik, akilligi yemligi keske disari taksaydiniz + böyle asılı kafesleri tercih etmiyorum

kalamar takıcam yarın akıllı yemlığı dısarı nasıl takabılırımkı birde asılı olmasının nasıl bir sıkıntısı var

Olasi durumlarda kafes dusebilir o yuzden asmalı sorun olabilir diye dusundum. Mamayı kum yemligi gibi yapabilirsiniz. Ayrica o kum sahte kum, gritli kum verin daha iyi. Akilli yemligi kapıya takabilirsiniz

Akıllı yemlik için kafeslerin yan taraflarında ekstra kapaklı bölmeler oluyor. Bunları akıllı yemlik ya da banyoluk için kullanabiliyorsunuz. Sanırım sizin kafesinizde yok. Kafesi değiştirmek de maliyetli olacaktır. Eğer yemlikten yer kazanmak isterseniz tavsiyem yatay şekilde düzenlenmiş olan arka kısımdaki tellerden yemliğe sığacak kadarını kesmeniz ve yemliği oraya almanızdır. Yine de seçim sizin. Kafesi bozmak istemem derseniz de çok büyük bir sorun teşkil etmez.

Akıllı yemlik için kafeslerin yan taraflarında ekstra kapaklı bölmeler oluyor. Bunları akıllı yemlik ya da banyoluk için kullanabiliyorsunuz. Sanırım sizin kafesinizde yok. Kafesi değiştirmek de maliyetli olacaktır. Eğer yemlikten yer kazanmak isterseniz tavsiyem yatay şekilde düzenlenmiş olan arka kısımdaki tellerden yemliğe sığacak kadarını kesmeniz ve yemliği oraya almanızdır. Yine de seçim sizin. Kafesi bozmak istemem derseniz de çok büyük bir sorun teşkil etmez.
Hocam bir fotoğrafını atabilir misiniz akıllı yemliğin nasıl dışarı takıldığını? Teşekkürler

Hocam bir fotoğrafını atabilir misiniz akıllı yemliğin nasıl dışarı takıldığını? Teşekkürler
Benim kafesimde kenarda ayrı bir kapak var. Ancak akıllı yemlik oraya oturmuyordu. Resimdeki gibi bir iple bağladım. Yemliğin ayaklık kısmı da kaybolmuştu. Kendim ağaçtan bir tünek yaptım önüne.
Kafes sizin olduktan sonra kuş için en doğru olacak düzenleme konusunda yapılacaklar sınırsız.

Ekli dosyalar

• IMG_20130107_195055.jpg
    IMG_20130107_195055.jpg
    4.3 MB · Görüntüleme: 97
  • IMG_20130107_195109.jpg
    IMG_20130107_195109.jpg
    4.2 MB · Görüntüleme: 84
Ben akıllı yemlik problemini yandaki tellerden 4 sıra kestim ve sorunu bu şekilde çözdüm.Öndeki plastik tüneği de çıkardım.Karşısına tahta tünek de koydum sorun çözüldü..

Ekli dosyalar

• 7EA28777-46E6-48F0-85EF-6D58F10C9BDF.png
    7EA28777-46E6-48F0-85EF-6D58F10C9BDF.png
    734.6 KB · Görüntüleme: 75
Sevgili Beko54'ün uyguladığı şekli kastetmiştim ben de sevgili blackpanter. Görseldeki gibi uygulayabilirsiniz. Ancak sizin kafesinizin yanları dikey tel olduğu için sanırım arka tarafa daha uygun olacaktır.

Kuşumun kafesinin düzeni dogru mudur sagliklimidir tesekkurler
Kafes düzeni iyi gibi duruyor ama kuşlar salıncakla vakit geçirmeyi çok sever, taksanız da fazla yeri kalmaz kuşun, kafes biraz dar görünüyor. Günlük dışarı çıkarıyorsanız problem olmaz. Sularının günlük yenilenmesi önemli, kullanıyormusunuz bilmiyorum vitamin damlatmak yararlı olur. Kuşu tek almanız biraz hata olmuş gibi bana alırken tek aldığınızda çok yaşamaz demişlerdi çift aldık. Fazla yalnız kalmamasına dikkat edin en azından.