Karadeniz Pet

Kafes Düzeni Hakkında

halloweenbugi

Yeni Üye
Arkadaşlar kafes düzenimi bu şekilde oluşturdum nasıl olmuş sizce yapmam gereken değişiklikler nelerdir? İki tane dikey olarak farklı yükseklikte tünek koydum. Bir de en aşağıda kuş kumu ve akıllı yemliğe rahat ulaşması için yatay uzun bir tünek koydum. Kalamar kemiği kuş kumu ballı kraker bir adet oyuncak var.
m3j8WV.jpg
EgnE1n.jpg
DPVk0z.jpg
8M0E7V.jpg

Sizden iki ricam olacak..
* birincisi ballı krakeri çıkarın atın. Mubişlerin sağlığına zararlı.. Kimyasal ürünlerle imal ediliyorlar. Endüstriyel bir ürün satış amaçlı.. Petshopların her sattığı mubişlerin sağlığına yararlı değil..
*ızgaranın altına bir kağıt koyun. Dışkıları ızgara altına kafesin kasasına dökülmesin.. Dışkı sonuçta vücut artığı kafesin parçalarına varsa zararlı mikroplar işlemesin. Kağıdı toplar atarsınız iki güne bir yenilersiniz.
** Ekstradan gaga taşı da alın asın.. Kalamar kemiği var bu güzel ama ikiside olsun.

Sizden iki ricam olacak..
* birincisi ballı krakeri çıkarın atın. Mubişlerin sağlığına zararlı.. Kimyasal ürünlerle imal ediliyorlar. Endüstriyel bir ürün satış amaçlı.. Petshopların her sattığı mubişlerin sağlığına yararlı değil..
*ızgaranın altına bir kağıt koyun. Dışkıları ızgara altına kafesin kasasına dökülmesin.. Dışkı sonuçta vücut artığı kafesin parçalarına varsa zararlı mikroplar işlemesin. Kağıdı toplar atarsınız iki güne bir yenilersiniz.
** Ekstradan gaga taşı da alın asın.. Kalamar kemiği var bu güzel ama ikiside olsun.
Teşekkür ederim cevabınız için. Ballı krakeri çıkartıp gaga taşı da alıyorum. Ayrıca ızgaranın altında beyaz havlu kağıt var renginden ötürü farkedemediniz sanırım.

Tünekler bu şekilde iyi mi acaba orjinal tünekleri uzun olduğu için sadece aşağı bir tane yatay koydum. Ekstra ahşap tünek alıp kesip yatay koydum.

Kağıt havlu mu var. Tamam o zaman bu iyi.. resimden belli olmuyor fark edemedim.
* mubişiniz de çok güzel maşallah. İyi günlerde sağlıkla besleyin..

Tahta tunek kullandığınız çok iyi olmuş.. Yeterli tünekler.. Kafesi tunekle doldurmak iyi değil gerekli yerlere zaten asmışsınız. Kafes iyi şartlarınız iyi kuş kumu da var.. Ballı kraker sıkıntıydı onuda attınız mı sorun kalmıyor zaten

Teşekkür ederim bir tek ısırma sorunu var daha 1 haftayı yeni geçtik. Elimden falan yem yiyor dışarı saldığım zaman elime konuyor ama kafesten parmağımla almaya çalıştığım zaman ısırıyor bende hiç tepki vermiyorum oyun sanmasın diye.

Tek gözüme takılan siyah olması. Hiç şirin durmuyor sanki... Salıncak eklenebilir güzel bir tane sizin olmadığınız vakit güzel eğleneceğini düşünüyorum.

Mesela bu benim kafesim çok eğlenceli vakit geçiriyor gerçekten diyor bazı kişiler aksesuarlar sahibine ilgilenmez diye akşam eve gidiyorum odaya girdiğim gibi kapının önüne gelip omzuma atlıyor akşam birdaha ben sokana kadar girmiyor

DPV8Rl.jpg

Salıncak güzel olabilir bence de alın takın.. Kafes rengini hiç dikkate almamıştım.. Benim kafeste beyaz.. Sık sık çıkarın uçurun ne kadar çok ozgur kalırsa o kadar çabuk size alışacaktır. Siz severseniz oda size alışacak ısırması azalacak belki yok olacaktır emin olun.. Sevginin karşılığı mubişlerde her zaman vardır.. Ona iyi bakın...

Geri