Karadeniz Pet

Kafes düzeni ?

Babacik

Meraklı Üye
Kafesim fop chiara natura. Aldıgımda odundan tünekler dısında tünek yoktu. Kuş aynasından başka yere gitmiyorud. Tünek ekledim ama düzensiz ve kullanışsız gözüküyor, yemliklere tüneksiz ulaşması çok zor. Sağdaki yemlikleri doldurdum sadece. Kocaman kafes aldım tünek doldurdum ama kuş tellerden tırmanarak hareket ediyor ...

IMG_4921.JPG
IMG_4919.JPG

Kafesim fop chiara natura. Aldıgımda odundan tünekler dısında tünek yoktu. Kuş aynasından başka yere gitmiyorud. Tünek ekledim ama düzensiz ve kullanışsız gözüküyor, yemliklere tüneksiz ulaşması çok zor. Sağdaki yemlikleri doldurdum sadece. Kocaman kafes aldım tünek doldurdum ama kuş tellerden tırmanarak hareket ediyor ...

Ekli dosyayı görüntüle 23190 Ekli dosyayı görüntüle 23189
Kalabalık tünek olduğu için korkuyor ve bu yüzden kendisi tırmanıyor gideceği yere tünek sayısını azaltın yemliği önünde 1 yukarıda 2 tünek olsun yukarıdaki tünekler biri biraz daha aşağıda diğeri yukarıda olsun yeterli olur

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

image.jpg
Kalabalık tünek olduğu için korkuyor ve bu yüzden kendisi tırmanıyor gideceği yere tünek sayısını azaltın yemliği önünde 1 yukarıda 2 tünek olsun yukarıdaki tünekler biri biraz daha aşağıda diğeri yukarıda olsun yeterli olur

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Böyle nasıl olur?

tünekler çok fazla 2 den fazlası gereksiz bence ve plastik tünek kullanmamanızı öneriyorum

Kuşa uçmaya yer bırakmamışsınız ki kuş uçsun kusun dur.asi için dönünce kuyruğu değemeyecek şekilde bir assagi bir yukarı paralel takin yeter tüneller arası kanat cirpsin hayvan

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çok aşırı tünek var 3 tane yetrde artarda kuşa hareket edecek mekan bırakın

Kafesin ortasına yakın ve karşılıklı iki tunek yeterli olur. Kafesin istedigi her yerine ulaşabilir, yemlik, suluk gibi malzemelere göre tünek ayarlamasına gerek yok