Karadeniz Pet

kafes düzeni

TurkishCoffee

Yeni Üye
Öncelikle yazım hatalarım icin özür dilerim telefondan yazıyorum.
Kuşlar kafes icinde istedigi yere ulaşabilirler mi acaba ? Bu konudan cok var inceledim ancak benim kafesim kare diktortgen falan degil yuvarlak bir kafes ve tum telleri dikine yani asılabilecegi cok bir yeri yok ancak yinede istedigi yere ulasabilir demi ?? Emin olamadim ben. Birde taşlarını hiç yemiyor kendisi onun ne oldugunu biliyor mu ? Ihtiyaci olursa gider demi tanıtmama gerek yoktur sanirim :) ve 1 hafta oldu halen ötmüyor sadece muzik acarsam kendisine ötüyor bu arkadaş demin hiç yemedigi icin kumlugundaki kumu başka kaba aldik ve icine salatalik rendeleyip koydum mamasi ile karistirarak başka ne yapmaliyim kusa oyle sadece bekliylr ötmüyor kafestende cikmiyor. Bazen kafesin uzerini koplme aciyorum ama yinede ben teşvik etmezsem cikmiyor. Önüne tünek falan uzatiyorum ona geliyor öyle cikariyorum. Benden korkmuyor ara ara sevmeme izin veriyor karnimi falan oksuyorum ama bazende elimi iceriye sokar sokmaz huzursuz olup tunegin diger ucuna gidiyor sakince yuruyerek :) ve son olarak odam kucuk kuş için bu bir sorun mu yoksa ucmak isterse sorun degilmidir ? Ilerde odada ucamadigi icin sıkılsın istemiyorum cunku ucabilsin isterse yorum ve yardimlarinizi bekliyorum :) iyi akşamlar.

Evet ulaşabilirler istedikleri yerlere bir sıkıntı olmaz. Ama yine de suluk vs bu tür şeyleri tünek yakınında bulundurun kafesinizin tam boyutunu atabilir misiniz?

30t3wnn.jpg

2ihkyhd.jpg

resimleri pek düzgün çekemedim kusuruma bakmayın

çıtaları ve telleri nerden bulabilirim peki bir fikriniz varmı :) çıta için bildiğiniz marangoza mı gidim yoksa bunun için satış yapan petshoplar falan mı var acaba :)
Yok hayir marangozdan alabilirsiniz cıtaları googleden de bakabilirsiniz.

Malzemeler
Paslanmayan tel
Civi
Menteşe ve kilidi
Çıta :)

Ballı kraker kullanmazsanız çok daha iyi olur

o yüzden çıkardım açıkcası çok seviyor sürekli yiyordu bende çıkardım görmesin diye oraya koydum. sadece ödüllendirmek için veriyorum az az elimden yiyor :)
Zararlı çünkü o yüzden söyledim. Mesela ödüllendirmek için darı, meyve, sebze ya da yulaf verebilirsiniz. :) Ömrü uzun olsun, iyi beslemeler..

Zararlı çünkü o yüzden söyledim. Mesela ödüllendirmek için darı, meyve, sebze ya da yulaf verebilirsiniz. :) Ömrü uzun olsun, iyi beslemeler..
çok teşekkürler :) yemiyor ki ya öyle herşeyi. herşeye karşı çok çekingen dün mamasıyla rendelediğim salatalığı karıştırdım ama hiç yemiyor ara ara bakıp gidiyor okadar :( bende öyle beslemek istiyorum yoksa :)

çok teşekkürler :) yemiyor ki ya öyle herşeyi. herşeye karşı çok çekingen dün mamasıyla rendelediğim salatalığı karıştırdım ama hiç yemiyor ara ara bakıp gidiyor okadar :( bende öyle beslemek istiyorum yoksa :)
Zamanla alışır meyve, sebzeye merak etmeyin.

Meyve sebze çeşitlerini ısrarla vermeniz gerek bu sayede alışır ancak :) İlla ödül olarak birşeyler verecekseniz daldarı verin :) ballı kraker vermeyin.

google dan baktım ama böyle yaparsam azcık maliyetli olacak gibi :D ben olmadı mahalle esnafından bakınim azcıkta :D

Malzemeleri yazdım sana uygun ölçülerde uygun fiyatlarda bulabilirsin pahalıya patlamaz merak etme :) Normal kafesden 10 kat daha iyi olacağına eminim.