Karadeniz Pet

Kafes düzenim eksiklerim fazlalıklarım ilk kez kuş bakıyorum

Cengoooo

Yeni Üye
Herkese selam arkadaşlar 2 hafta önce evimize camdan giren bir muhabbet kuşu direk annemin omuzuna gelmiş o gece ayakkabı kutusunda misafir ettik sabahında emanet paslı yollanmış kafes biri verdi emanet olarak 5 günde orda durdu sahibi çıkar diye beklettim sahibi çıkmadı kuşu salınca hemen omuza geliyor ele geliyor insana alışık birkuş ama kendine elletmiyor ısırıyor birine vermeye koyamadım 2. El vision m01 aldım anlamadığım için kafama göre ihtiyacı olan şeyleri fazlasıyla koydum 2 suluk 3 tane yemli tüneller bolca salıncak taşlar daha ne koyabilirim veya fazla olan ne çıkarayım bilgi verirseniz sevinirim kemik varmış galiba birde ne işe yarıyor gereklimidir suya vitamin yazın atılırmı
IMG_1115.jpg
IMG_1116.jpg
IMG_1117.jpg

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam öncelikle tünekleri 2'ye düşür, 1 tanesi yemin ucunda diğeri suyun ucunda olsun ve tünekleri biraz daha yükseğe koy, ortada salıncak olsun, tünekler salıncaktan biraz aşağıda olsun, tünekler salıncağa atlama mesafesinde olsun.

İkincisi sadece 1 tane suluk ve 1 tanede yemlik olsun, akıllı yemlik kullanma normal yemlik kullan, akıllı yemlikler tıkanıyor yem akmıyor hayvan aç kalır anlamazsın.

Merdiven kalabilir kafes büyük zaten, merdiveni tüneğe yaslayabilirsin.

Bir tane kalamar kemiği al tak kafese, kuşun kalsiyum ihtiyacını karşılar. Ve vitamin yaz kış kullanılır eczaneden Polivit vitamin şurubu alıcaksın tavsiyemdir, youtube tan bakarsan bir çok üretici kullanıyor kaliteli 1 vitamindir. Vitamini 2 haftada bir suluğuna 4-5 damla katıcaksın. Ve düzenli probiyotik kullanıcaksın, ben probiyotik olarak doğal ev yapımı yoğurt suyu kullanıyorum en doğal probiyotiktir, onuda 2 haftada 1 suluğuna 1 yemek kaşığı katıcaksın, Youtube ta farklı probiyotik tavsiyeleride var yine araştırabilirsin. Yani 1 hafta vitamin diğer hafta probiyotik takviyesi yapman lazım. Vitaminde kullansan probiyotikte kullansan sulukta 1 günden fazla kalmasın.

Yem konusuna gelince, açık yem kullanma. Kaliteli 1 kapalı paket al, ben Garden Mix kullanıyorum.

Son olarak suyunu günlük tazele. Yemide cam kavanozda buzdolabının kapısında muhafaza et. Ekstra olarak taze meyve sebze verebilirsin aşırıya kaçmadan. Aklına takılan bişey olsursa sorabilirsin ;)

• Beğen
Tepkiler: Kca
sağolun teşekkürler bilgileriniz için kuşumuza bakalım diye kötülük etmiyelim bilgi kirliliği çok internette bugün dediklerinizide uygulayacağım ve tek eksiğim vitamin alıcam tekrar teşekkürler

kafesteki herşey yeterli ve çok güzel maşallah, ömrü uzun olsun

Son düzenleme:
Hayırlı olsun. Kafesi ne kadar aldınız? s01 mi? m01 mi? anlayamadım ama merak ettim. Aynı kafesi düşünüyordum da ne kadar oldu acaba..

kafesin modeli ne ve ne kadara aldınız benimde çok hoşuma gitti

Üyenin son giriş tarihi 26 Ağustos 2019 - Başlığın açılma tarihi 2 Temmuz 2019 bugün hortlatılan konularla baş başayız...
Aaaaa. Ayakta uyuyoruz abi. Olaya bak :D Geçen ben de Recainin "ilk" gönderisini hortlattım ama kimse devam etmedi allahtan :D

Hegen vision m01 sanırım kafes şu an fiyatı müthiş uçmuş ben 650 ye almıştım indirimli!! Olarak en son.
Her yerde farklı ya ben net kaynak göremedim. M01/02 si falan da var. Fiyatlar da ne alakaysa biri 400 diyor biri 700 diyor aynı şeye... 300 e alındı yakın zamanda çevremden biri tarafından ama s01 falandır o zaman. Ya da yeni aldıysanız belki aynı kafestir ama artmıştır fiyatı. Konu da kilitlenir herhalde :D Özelden konuşabiliriz gerekirse hocam. İyi geceler :)

Her yerde farklı ya ben net kaynak göremedim. M01/02 si falan da var. Fiyatlar da ne alakaysa biri 400 diyor biri 700 diyor aynı şeye... 300 e alındı yakın zamanda çevremden biri tarafından ama s01 falandır o zaman. Ya da yeni aldıysanız belki aynı kafestir ama artmıştır fiyatı. Konu da kilitlenir herhalde :D Özelden konuşabiliriz gerekirse hocam. İyi geceler :)
S01 olabilir o fiyata evet,ben çok aradım o ara yoktu piyasada m01 zar zor indirimli bulunca (ne indirim ama :)) almıştım.Şu an 800 falan yazmışlar şaka gibi.Evet iyice hortlattık konuyu da:)