Karadeniz Pet

Kafes düzenim hakkında

Yunus Koşar

Paylaşımcı Üye
Kafesi düzenim hakkında yorum yapar mısınız? Ve varsa fikir önerir misiniz?
Tüneklerin konumu, suluk, gaga taşı vs.
Kafese eklemem gereken başka bir şey var mıdır?
(Çok boş gibi oldu bana bir tünek daha koyayım mı ortaya?)
Kafes eni 60 cm

Kafeste bir çift kuş bakıcam yuvalığı daha sonra takıcam.

Ekli dosyalar

• A04B2772-0DEB-42F2-B4FE-C02FD17DDDA0.jpeg
    A04B2772-0DEB-42F2-B4FE-C02FD17DDDA0.jpeg
    2.2 MB · Görüntüleme: 93
  • 0EFB3070-AC17-4D7A-A01B-8A97A42158E5.jpeg
    0EFB3070-AC17-4D7A-A01B-8A97A42158E5.jpeg
    2.4 MB · Görüntüleme: 82
  • 0EA6C3CE-4823-479C-9038-897C7EC5FC5D.jpeg
    0EA6C3CE-4823-479C-9038-897C7EC5FC5D.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 68
  • 4F482AFA-2BB5-43B5-8CA8-7D953D912F71.jpeg
    4F482AFA-2BB5-43B5-8CA8-7D953D912F71.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 69
Öncelikle hayırlı olsun. Tüneklerin konumu güzel size tavsiyem birde orta tarafa yükseğe tünek koymanız her hangi bir ağacın dalıda olabilir. Kafesinizde kalamar kemiği göremedim. Kalamar kemiği de asarsanız güzel olur. Yemliğiniz zaten akıllı yemlik 3-4 günde veya hafta da bir temizlersiniz.Hayırlı Beslemeler. Mutlu Hobiler . :D

Öncelikle hayırlı olsun. Tüneklerin konumu güzel size tavsiyem birde orta tarafa yükseğe tünek koymanız her hangi bir ağacın dalıda olabilir. Kafesinizde kalamar kemiği göremedim. Kalamar kemiği de asarsanız güzel olur. Yemliğiniz zaten akıllı yemlik 3-4 günde veya hafta da bir temizlersiniz.Hayırlı Beslemeler. Mutlu Hobiler . :D

Yorumunuz için teşekkür ederim şimdi şöyle bir şey var kuşları kafes içinde uçurabilme adına tünekleri uzuk tuttum çünkü yağlanmaya engel olabilmek için öyle yapın diyorlar. ama böyle de orta kısım çok boş kaldı bilemedim ne yapsam. Kalamar kemiği pembe suluğun karşısında mevcut. Kafeste tek eksik mama koyacağım kap onu da kafes tellerine asılan yemliklerde vericem. İnşallah çiftimi stresten uzak tutarımda güzel yavrular alırım. Tekrar teşekkür ederim☺️

Kafesi düzenim hakkında yorum yapar mısınız? Ve varsa fikir önerir misiniz?
Tüneklerin konumu, suluk, gaga taşı vs.
Kafese eklemem gereken başka bir şey var mıdır?
(Çok boş gibi oldu bana bir tünek daha koyayım mı ortaya?)
Kafes eni 60 cm

Kafeste bir çift kuş bakıcam yuvalığı daha sonra takıcam.
Salıncak asılabilir diye düşünüyorum. Ve birde gazete kağıdı yerine eğer imkanınız varsa havlu kağıt koyabilirsiniz bu şekilde kafes temizliği çok daha rahat olur, çünkü gazete boyaları vs onlar için zararlı olabiliyor.

İki tane daha kısa ve bir tane 100 santimlik tünek koyun. Şekil değiştiren halat tünek de konulabilir. Kalamar kemiği, gaga taşı,kuş kumu göremedim... Suluğun fazlası olmaz. Birkaç suluk daha koyun.

Üretim için dusuyorsan dahada elleme ama dersen ki benim kus bana alissin vs o zaman sıkılmasın diye oyuncak koy aynasız

Salıncak asılabilir diye düşünüyorum. Ve birde gazete kağıdı yerine eğer imkanınız varsa havlu kağıt koyabilirsiniz bu şekilde kafes temizliği çok daha rahat olur, çünkü gazete boyaları vs onlar için zararlı olabiliyor.

Geçici olarak koydum. Zaten elimde bir sürü kullanılmayan resim kağıdı var onları kullanıcam

İki tane daha kısa ve bir tane 100 santimlik tünek koyun. Şekil değiştiren halat tünek de konulabilir. Kalamar kemiği, gaga taşı,kuş kumu göremedim... Suluğun fazlası olmaz. Birkaç suluk daha koyun.

Üretim için aldım bu kafesi kısa tünek koyarsam çiftleşmede döl aktarımında sıkıntılar oluşabilior.
Tüneğin esnemesinden dolayı.
uzun tünek koyarsam bu kuşlar nasıl uçacak ki
Kuş kumu mavi suluk içinde veriyorum.
Gaga taşı da kalamar kemiği de mevcut fotoğraflarda...

Sağ taraftaki tunegi üst tarafa takın güzel kafes keyifli hobiler

Kafes düzeni gayet güzel, başka tünek vs eklemeyin ki tünekten tüneğe uçabilsinler. Sadece mavi suluğu kullanın yeter. Bu sayede iki suluğa birden vitamin, mineral, probiyotik veya herhangi bir takviye yapmak zorunda da kalmazsınız. Zaten oda sıcaklığında kafeste duran kuşlar günde 3-5 damla su içerler.

kafes düzeni güzel yuvalığı sag tarafa takacaksanız tüneği biraz yukarı alın yuvalığın girişiyle aynı hizada olsun kuşlar aşağıdan yukarıya yukardan aşşağı uçabilsinler kuş kumunu eksik etmeyin