Karadeniz Pet

kafes dışında elimize gelmiyor

Ahmet Sevim4321

Yeni Üye
3 aylık erkek muhabbet kuşum var 2 aydır bakıyorum kuş artık kafes içinde elimize geliyor ama elimize geldiği an direk çıkçak yer arıyo bi delik bulsa bağırarak kaçıyo ve elimize gelmiyo alalım diyoruz bağırarak yine kaçıyo üstümüze de hiç konmuyo sonra kafese girceği zaman geliyo videodaki kişilerin kuşları kafesten çıkardığı an hep onların üstünde benimki nasıl böyle olur

Demekki ilginiz eksik onun dikkatini çekin atıyorum maydanoz yedirin kafesinin üzerindeyken sonra uzaklaştırın elinize atlar zamanla da maydanozsuz gelir

Bu aralar ilgilenmiyorum ötmesi de azaladı ama nasıl ilgilenebilirim mesela başka ne yapayım omzuma konuyo kıyafetimin içine giriyo ama fayda yok

Kuşu kendine alıştırmak ve konuşturmak çok zahmet işidir ve en az günde 3-4 saat kuşla vakit geçirmeniz lazım bu şekilde 1-2 hafta ilgilendikten sonra zaten sizin peşinizi bırakmayacaktır fakat her kuşun karakteri farklı her kuş alışacak diye bir kaidede yok fakat geneli alışır. Kuşu avucunuza alarak kesinlikle tutmayın sadece parmağınızda tutmaya özen gösterin onun haricinde oyuncak zincir veya kıvırcık ile dikkatini çekip size odaklanmasını sağlayabilirsiniz fakat bulunduğunuz odada çok fazla eşya ve dikkatini çekecek çok fazla obje var ise bu işinizi zorlaştırır.

Geri