Karadeniz Pet

Kafes düzenim çok mu kötü anlamadım

Fıstık_61

Yeni Üye
Merhaba herkese iyi günler. Bu Ivar ile çok isim var benim 1 hafta oldu yaklaşık elime değilde parmağıma çıkıyor onda da tereddüt ediyor. Kafes düzenim çok mu kötü anlamadım. Bal krakeri yemiyor gaga taşına dokunmuyor su içmiyor yemek yemiyor. Anca elimle verdiğim de hiç görmemiş gibi hızlıca yiyor. Arada ötüyor o kadar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210224-201501.jpg
    Screenshot_20210224-201501.jpg
    323.6 KB · Görüntüleme: 54
  • Screenshot_20210224-201455.jpg
    Screenshot_20210224-201455.jpg
    265.4 KB · Görüntüleme: 49
Merhaba herkese iyi günler. Bu Ivar ile çok isim var benim 1 hafta oldu yaklaşık elime değilde parmağıma çıkıyor onda da tereddüt ediyor. Kafes düzenim çok mu kötü anlamadım. Bal krakeri yemiyor gaga taşına dokunmuyor su içmiyor yemek yemiyor. Anca elimle verdiğim de hiç görmemiş gibi hızlıca yiyor. Arada ötüyor o kadar.
yeni alınan kuşlarda ortama alışma süresi vardır 20 gün,o geçince devam ediyorsa hasta olabilir.Kafes düzeni normal ama yemliği göremedim

Merhaba Ballı Krakeri Kaldırınız Kimyasal Madde İçeriyor piyasadaki gaga taşları pek sağlıklı olmuyor mineral blok a geçmeniz daha iyi olur
Kafes Düzeni İçin ise
Ünal Vlog Kanalında Bu Kafese Benzer Kafes Düzeni Vardı Sanırım Onu Deneyebilirsiniz

Kafeslerde genelde tünekler basamak şeklinde öneriliyor merdiven gibi düşünebilirsiniz.Sulukla tüneğin yakın olması güzel bizdede öyle.Ve bir hafta çoo kısa bir süre zamanla herşey düzene girecektir :)

1- Ballı krakeri çıkarın.
2- Kafeste kalamar kemiği yok, mineral blok yok. Gaga taşı iş görmez, kullanmanızı önermiyorum.
3- Üstteki 2 tünek kafes kenarlarına ve tavanına çok yakın. Kuşların hiçbir tüyü kafese değmeyecek şekilde ayarlayın tünekleri her zaman.

1- Ballı krakeri çıkarın.
2- Kafeste kalamar kemiği yok, mineral blok yok. Gaga taşı iş görmez, kullanmanızı önermiyorum.
3- Üstteki 2 tünek kafes kenarlarına ve tavanına çok yakın. Kuşların hiçbir tüyü kafese değmeyecek şekilde ayarlayın tünekleri her zaman.
Gaga taşı ve mineral aynı yanj orts yerinde bana öyle verdiler ayrı almadım o yüzden

Geri