Karadeniz Pet

Kafes düzenin uygun mu?

Omer Sayar

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Öncelikle merhaba muhabbet kuşlarına çiftleşmesi için yuvalık taktım ve oyuncaklari çıkardım sizce başka yapmam gereken birşey var mı? Kafes duzenim böyle

Ekli dosyalar

• IMG_20171109_081038.jpg
    IMG_20171109_081038.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 47
Ben olsaydım diğer tüm tünekleri de çıkarır sadece 1 tane bırakırdım. O tüneği de tam yavruluğun tüneği ile kesişecek şekilde koyardım. Yani T harfi şekli gibi yerleştirirdim ki yuvalığın dibinde olsun.
1 adet tünek bırakmak kuşların sürekli yan yana durmalarını, sürekli yan yana durdukları için aralarındaki diyaloğu arttırmayı sağlayacağını düşünüyorum. Uyurkende yanyana oynarkende dinlenirkende..

Tam net anlaşılmasada gördüğüm kadarı ile yemlerinde nijer tohumu yok gibi geldi. nijer tohumu edinip yemlerine uygun dozda ekleyebilir, nijerin kızıştırıcı etkisinden kuşlarınızın faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca yiyorlarsa yumurta maması vermeniz de etkili olacaktır. Yemiyorlarsa en azından tüneğin yanındaki tele haftada 2 gün kadar temiz yıkayıp havuç takabilirsiniz. Havucun da kızıştırıcı etkisi vardır. Ardından boool bol sabır göstermeniz ve beklemeniz gerekecek :)

Ayrıca kuşların yakından fotoğraflarını paylaşabilirmisiniz? Sanki yüzü bize dönük olan kuşun gagasında mantarmı var yoksa fotoğraftan mı öyle görünüyor?

Son düzenleme:
Hocam foruma çok hakim değilim ve bir konu daha acmistim orda gagaları net nasi ulaşabilirim bilmiyorum ordan görürsünüz ve tek tünek olaylini biliyorum ama şimdi akıllı yemligin ve birçok şeyin yerini degistirmem gerekicek o yuzden zor olur ama yumurta mamasını düzenli veriyorum

hiç bir şeyin yerini değiştirmenize gerek yok. tellerden filan gidiyorlar zaten sıkıntı olmaz ben de o şekilde yaptım.
diğer konunuzdan gördüm fotoğrafları. bana biraz mantar var gibi geldi ama. emin de olamadım.

bu şekilde bıraksanızda tünek çok yukarıda kuşların kafası neredeyse tavana deyiyor. bir de erkek kur yaparken dikiliyor filan bu şekilde o haraketleri zaten verimli yapamaz.

hiç bir şeyin yerini değiştirmenize gerek yok. tellerden filan gidiyorlar zaten sıkıntı olmaz ben de o şekilde yaptım.
diğer konunuzdan gördüm fotoğrafları. bana biraz mantar var gibi geldi ama. emin de olamadım.

bu şekilde bıraksanızda tünek çok yukarıda kuşların kafası neredeyse tavana deyiyor. bir de erkek kur yaparken dikiliyor filan bu şekilde o haraketleri zaten verimli yapamaz.
Tamam tünek konusunu ayarlarım peki bir diğer sorum mantar olup olmadığına emin nasıl olurum hiç sorunu yok gibiydi

Ben de emin olamadım zaten ama gagasında bir deformasyon varmış gibi geldi. belkide jumbo olduğu içindir ben hiç jumbo beslemedim şimdiyekadar. konu açıp sorarsınız bilen arkadaşlar yorum yapar mantar varmı yokmu. Sizi de telaşlandırmayayım emin değilim sadece biraz gariplik var gibi geldi.
İsterseniz ben açayım konuyu? fotoğrafa ulaşabiliyorum

düzenleme: konu açmışsın gördüm.

Son düzenleme:
Geri