Karadeniz Pet

Kafes Hk

furkeem

Yeni Üye
27x38x44cm ölçülerinde az önce bir kafes aldım. Fakat teller dikey yatay olanını bulamadım. Pirinç 4 yemlikli suluk tül 60 tl aldım. Tünekler plastik eski kafese ağaçtan yapmıştım. Plastikleri atıp tekrardan ağaçtan yapacağım. Sizce nasıl?

Ekli dosyalar

• AB773A9F-CCBC-41E8-B3B3-16865C80D4B3.jpeg
    AB773A9F-CCBC-41E8-B3B3-16865C80D4B3.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 82
  • FB5960A7-8A56-4CD0-9B45-F3D25E7F60BE.jpeg
    FB5960A7-8A56-4CD0-9B45-F3D25E7F60BE.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 80
  • 0959AEA4-D412-4F25-B625-AD6011D10629.jpeg
    0959AEA4-D412-4F25-B625-AD6011D10629.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 85
  • C21834D8-8936-4BD9-BA47-4B1FE13690B4.jpeg
    C21834D8-8936-4BD9-BA47-4B1FE13690B4.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 82
tünekler birbirine paralel olursa bir tünekten diğerine uçması zıplaması kolay olur. kuş kafes içinde daha güzel hareket eder. acizane ilk fikir benden olsun.

tünekler birbirine paralel olursa bir tünekten diğerine uçması zıplaması kolay olur. kuş kafes içinde daha güzel hareket eder. acizane ilk fikir benden olsun.
39756

Eski kafes böyleydi tünekler de paralleldi. Ayrıca tünek sayısını da arttıracağım. Daha az önce getirdim kafesi eve. Direk attım düzenlemeden. Yine böyle yapacağım. Yatay teller sıkıntılı olur mu acaba?

Hiçbir sıkıntı olmaz güzel kafes güle güle kullanın sağlıkla besleyin

yatay kafes olması dikey kafes olması bi sıkıntı teşkil etmez. önemli olan onlara rahat ve huzurlu bir ortam oluşturmak.

Dostum bu kafesleri çok aradınmı? Eski kafes hele 5 para etmez. Yeni aldığın kafesin kare olması ve boyutları iyi. Ancak bana bedava versen dikey telli kafes almam. Çünkü muhabbet kuşları için uygun değil, dikey telli kafeste rahat rahat dolaşamazlar, kafes tellerine tutunamazlar aşağı kayarlar, kafesin tabanına indiklerinde yukarı tırmanamazlar yani diğer arkadaşların aksine ben sıkıntı olur diyorum ;)

Ve pirinç kafes yerine krom kafes tercih edilmeli daha sağlıklı. Birde yatay tellisini nasıl bulamıyorsun internet çağında yaşıyoruz :)

17271111111.jpg

3519222222.jpg

Ve pirinç kafes yerine krom kafes tercih edilmeli daha sağlıklı. Birde yatay tellisini nasıl bulamıyorsun internet çağında yaşıyoruz :)

ayrıca bu pirinç kafesler kuşun göz sağlığına zararlı etki eder mi diye düşünmeden de geçemiyor insan..

konuyu açan arkadaş sizde gerekirse kendiniz yapın kafesini. olabildiğince büyük olsun. nasıl akvaryum meraklıları büyükleri alıp içini istedikleri gibi düzenleyebiliyorsa sizde öyle uğraşabilirsiniz. alın bir örnek. en hesaplısı hemde

Son düzenleme:
Dostum bu kafesleri çok aradınmı? Eski kafes hele 5 para etmez. Yeni aldığın kafesin kare olması ve boyutları iyi. Ancak bana bedava versen dikey telli kafes almam. Çünkü muhabbet kuşları için uygun değil, dikey telli kafeste rahat rahat dolaşamazlar, kafes tellerine tutunamazlar aşağı kayarlar, kafesin tabanına indiklerinde yukarı tırmanamazlar yani diğer arkadaşların aksine ben sıkıntı olur diyorum ;)

17271111111.jpg

3519222222.jpg
@umitFB üstekin markası ne? Bazı sitelere baktım güzel var ama pahalı üsteki çok iyi gözüküyor. Nerden baktın bilgi verebilir misin ?

Tşk

Dikey telli kafes muhabbet kuşlarına hiç uygun değildir kıvrık gagalılar için uygun değildir

ayrıca bu pirinç kafesler kuşun göz sağlığına zararlı etki eder mi diye düşünmeden de geçemiyor insan..

konuyu açan arkadaş sizde gerekirse kendiniz yapın kafesini. olabildiğince büyük olsun. nasıl akvaryum meraklıları büyükleri alıp içini istedikleri gibi düzenleyebiliyorsa sizde öyle uğraşabilirsiniz. alın bir örnek. en hesaplısı hemde

Boyalı kafes mi almak gerekiyor?

Kendi yaptığım hatalari goz onune alarak söyliyim 1-boyalı kafes almayın 2-öyle şekilli falan kafes almayın normal kare düz olsun daha kullanışlı 3-teller dikey degil yatay olsun hareket etmesi çok zor oluyor mecburen tunek sayısını arttiriyorsunuz o da iyi bisey değilmiş.
@umitFB dışarıda bulunamıyor malesef belki de ben bulamiyorum adanada bir yer soylediler gitmemin imkani yok o mahalleye zaten bir kafes alcam diye beni keserler araya giderim :D (alınabilecek yer bilen varsa yazarsa sevinirim) internete de çok guvenemiyorum alışamadım internetten bir şey almaya önerdiğiniz bir site ya da kafes var mı özellikle ben de alacağım kafama yatan bulursam

Evet bende katılıyorum.Muhabbet kuşu ve papağan türlerine tamamı dikey telli kafesler uygun değil.Muhabbet kuşları ve papağanlar tırmanıcı kuşlar dikey tellere tırmanamıyorlar.Galvanizli paslanmaz kafesler daha iyi.Sarı telli kafeslerin zaten çoğu gerçek pirinç değil.

Kendi yaptığım hatalari goz onune alarak söyliyim 1-boyalı kafes almayın 2-öyle şekilli falan kafes almayın normal kare düz olsun daha kullanışlı 3-teller dikey degil yatay olsun hareket etmesi çok zor oluyor mecburen tunek sayısını arttiriyorsunuz o da iyi bisey değilmiş.
@umitFB dışarıda bulunamıyor malesef belki de ben bulamiyorum adanada bir yer soylediler gitmemin imkani yok o mahalleye zaten bir kafes alcam diye beni keserler araya giderim :D (alınabilecek yer bilen varsa yazarsa sevinirim) internete de çok guvenemiyorum alışamadım internetten bir şey almaya önerdiğiniz bir site ya da kafes var mı özellikle ben de alacağım kafama yatan bulursam

internette petkolik iyi

• Beğen
Tepkiler: Kca

Yok sanmıyorum, ama pirinç kafesler zamanla oksitleniyor.

@umitFB üstekin markası ne? Bazı sitelere baktım güzel var ama pahalı üsteki çok iyi gözüküyor. Nerden baktın bilgi verebilir misin ?

Tşk

Pahalı dediğin kafesleri tahmin edebiliyorum :) Ama o markalı kafeslere hiç gerek yok birazdan paylaşıcam güzel 1 kafesçi ;) O görselleri googledan aldım ideal kafeslere örnek olsun diye, nerde satıldığını bilmiyorum.

Salma kafesler neden çoğu yatay değil ?

Çünkü seri üretimde daha kolaylarına geliyor diye düşünüyorum. Yoksa bi esprisi yok yani :)

Boyalı kafes mi almak gerekiyor?

En kötüsü boyalı olanları zaten, kuşlar boyaları kemirir alttan paslı demir çıkar.

O mahalleyi tahmin edebiliyorum hahah :D

Arkadaşlar kafes alıcaklara güzel 1 kafesçi tavsiye edebilirim. Adamın kafesleri çok iyi kaliteli ve envayi çeşit kafes var alta videosunu tel numarasını atıcam, videoyu izleyin isterseniz hazır olanlardan alın, istersenizde özel ölçülerde yaptırın. Adam kafes imalatçısı Ankarada atölyesi var ve istediğiniz şehire kargoyla gönderiyor. Ben daha önce alışveriş yapmadım ama araştırdım facebooktan falanda güvenilir biyer. Videoyu izleyin tel numarasınıda yazıcam arayın görüşün kafanıza yatarsa alırsınız kafes. Ama kafesler on numara 5 yıldız ve fiyatlarda çok uygun, o marka kafeslerden çok daha iyi ;)

He birde eklemek isterim dikey telli kafesler kanarya kafesidir, yatay telli kafesler muhabbet kuşu kafesidir.

Çakmak Kafes

0536 257 63 29

• Beğen
arkadaşlar bende kümes yapayım diyorum eve. fakat biliyorsunuz kümes teli olursa suluk ve yemliği falan takamam. o yüzden kare tel yerine normal bu kafeslerdeki gibi düz tel nereden bulabilirim istediğim ölçüde ? kendim yapıcam artık mecburen. dünya para istiyorlar herşeye. o paralara koloni kurulur

bakın böyle istiyorum ama arka kapalı bölümü olmayacak. ön taraf gibi olacak dört tarafıda

https://www.sahibinden.com/ilan/hay...es-hayvanlari-guvercin-kumesi-708364760/detay

Son düzenleme:
  • Beğen
İlk önce yapacağınız kafesin iskeletini oluşturmalısınız.Sonra kafes tellerini ayarlamalısınız.
Ben bir kafes örneği çizim yaptım, ölçüler size kalmış.Piyasadaki kafes telleri 60x40 cm olanlar var.Kafesin ön yüzü için kullanılırsa 120x80 cm ön yüz olur.Yan taraf 60x80 cm olur.İster 2 yan tarafı kapılı olur ister tek tarafı.

482fbfaf94e.jpeg

İlk önce yapacağınız kafesin iskeletini oluşturmalısınız.Sonra kafes tellerini ayarlamalısınız.
Ben bir kafes örneği çizim yaptım, ölçüler size kalmış.Piyasadaki kafes telleri 60x40 cm olanlar var.Kafesin ön yüzü için kullanılırsa 120x80 cm ön yüz olur.Yan taraf 60x80 cm olur.İster 2 yan tarafı kapılı olur ister tek tarafı.

482fbfaf94e.jpeg

Hocam ben hala çizimleri çözmeye çalışıyorum :p Emeğine sağlık güzel olmuşta ben bişey anlamadım :D