Karadeniz Pet

Kafes içinde ısırma

celilshn27

Paylaşımcı Üye
merhaba kuşumu kafesin dışına çıkartınca elime geliyor ısırmıyor eğer sevmek istersem acıtmadan ısırıyor. Mesela kafes dışında elimden bıraktım bıraktığım yerden elime gelmiyor ve ısırıyor sert şekilde kafes içinde de aynı sert bir şekilde ısırıyor nasıl ısırmasını engellerim?

Isırdığı zaman hafifçe yüzüne üfleyin zamanla bırakır.
Bide abi neredeyse 1 haftadır b vitamini veriyorum ama uçuş kanatları bir türlü uzamıyor sadece diğer kanat tüylerinin azıcık görünecek kadar uzun uçmayı istiyor çıkarınca elimden atlıyor tutamazsam yere çakılıyor

Bide abi neredeyse 1 haftadır b vitamini veriyorum ama uçuş kanatları bir türlü uzamıyor sadece diğer kanat tüylerinin azıcık görünecek kadar uzun uçmayı istiyor çıkarınca elimden atlıyor tutamazsam yere çakılıyor
Kanat ve kuyruk tüyleri kısa ise uçurmak için zorlamayın bir yerini yaralayabilir yada strese girebilir.

B vitamini vucütta toplanmaz fakat kullandığınız vitaminin içeriğinde farklı vitamin ve aminoasitler varsa vücutta toplanabilir zararlı olur bu yüzden her gün vermek yerine haftada 2-3 kez verin.

Tüy kökleri yaklaşık 10 günde oluşur (10 günde tüylenir demiyorum kökler 10 günde oluşumunu tamamlayıp deride belirmeye başlar) bu yüzden vitamine haftada 2-3 olacak şekilde devam edip durumunu gözlemleyin.

Kanat ve kuyruk tüyleri kısa ise uçurmak için zorlamayın bir yerini yaralayabilir yada strese girebilir.

B vitamini vucütta toplanmaz fakat kullandığınız vitaminin içeriğinde farklı vitamin ve aminoasitler varsa vücutta toplanabilir zararlı olur bu yüzden her gün vermek yerine haftada 2-3 kez verin.

Tüy kökleri yaklaşık 10 günde oluşur (10 günde tüylenir demiyorum kökler 10 günde oluşumunu tamamlayıp deride belirmeye başlar) bu yüzden vitamine haftada 2-3 olacak şekilde devam edip durumunu gözlemleyin.
3 günde bir veriyorum zaten vitaminin içindekileri de attım

Tüy kökleri yaklaşık 10 günde oluşur (10 günde tüylenir demiyorum kökler 10 günde
oluşumunu tamamlayıp deride belirmeye başlar) bu yüzden vitamine haftada 2-3 olacak şekilde devam edip durumunu gözlemleyin.
Kuşun kanat resimlerinide koydum iki kanadı da resimdeki gibi biraz çıkmış zaten görürsünüz diken gibi kısa

Geri