Karadeniz Pet

Kafes oyuncağı zarar verir mi?

Kubilay1

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar kafese bu şekilde çıngıraklı ses çıkaran top aldım ip ile bağladım sizce bu kuşun psikolojisini etkiler mi? Kuşa iyi gelir diye düşündüm Kafeste kaldığı zaman oynar diye düşündüm. Kafese koymadan önce 3 gün alıştırıyorum strese girmesin diye korkmuyor cok seviyor oynuyor.
IMG_20201223_202825.jpg

Bende salıncak aldım hocam kuşu da yeni aldım salıncağı daha takmadım önce bana bir alışsın ondan sonra takmayı düşünüyorum. Direkt takmam zararlı olur mu? Önce kafesin dışına assam sonra taksam daha mı? Mantıklı olur.

Merhaba arkadaşlar kafese bu şekilde çıngıraklı ses çıkaran top aldım ip ile bağladım sizce bu kuşun psikolojisini etkiler mi? Kuşa iyi gelir diye düşündüm Kafeste kaldığı zaman oynar diye düşündüm. Kafese koymadan önce 3 gün alıştırıyorum strese girmesin diye korkmuyor cok seviyor oynuyor.
Ekli dosyayı görüntüle 50074
Niye strese girsin ki aksine muhabbet kuşları oyuncaklara,salıncaklara bayılırlar.Muhabbet kuşları sosyal canlılardır.siz eğer yeterince ilgi göstermiyorsanız,kafesinde oyuncak,salıncak yok ise o zaman strese girerler.

Niye strese girsin ki aksine muhabbet kuşları oyuncaklara,salıncaklara bayılırlar.Muhabbet kuşları sosyal canlılardır.siz eğer yeterince ilgi göstermiyorsanız,kafesinde oyuncak,salıncak yok ise o zaman strese girerler.
Çok teşekkür ediyorum efendim sağ olun. Galiba ayna tarzı oyuncaklar kötü etkiliyor.

Çok teşekkür ediyorum efendim sağ olun. Galiba ayna tarzı oyuncaklar kötü etkiliyor.
Ayna kullanmayınız.Muhabbet kuşlarının kendilerini tanıma özelliği yok .Aynadaki görüntülerini eş olarak kabul ediyorlar, kur yapıyorlar ve Allah korusun kusabilirler aynaya kusmuğu yiyebilirler.

Bende salıncak aldım hocam kuşu da yeni aldım salıncağı daha takmadım önce bana bir alışsın ondan sonra takmayı düşünüyorum. Direkt takmam zararlı olur mu? Önce kafesin dışına assam sonra taksam daha mı? Mantıklı olur.
Daha önce görmediği her şeyden korkuyorlar gerçekten.
Ben kalamar kemiği aldım çok korktu.
Bende alıştırmak için kemiğin zararsız bir şey olduğunu anlasın diye elimle kemiği sevdim ve elimde uzun süre kemiği tuttum. Sonra önce kafesin yakınına koydum ardından kafesin üstüne koydum en son kafese taktım takar takmaz o da tadına baktı sonra sürekli küçük küçük kırarak yemeye başladı.

Normal aynasız bir salıncaksa, bir zararı olmaz aksine kafesini erken benimser.
Yavru kuşlar(karaktere bağlı olarak) doğal düşmanı olarak addetmedikleri ve sabit nesnelerden korkmazlar. Ama kuşta korku oluşursa 1 gün kafesin üzerinde durabilir.

İp tehlikeli,ayağını falan dolarsa kaza ile kötü sonuçlar doğurur.Sırf bu yüzden kafes tülü bile kullanmıyorum.

bazı oyuncakların ucunda metal çan oluyor
aralıklı bir şekilde
oraya bir kere kuşun ayağı takıldı zor çıkardı
dikkat etmek lazım

Çok teşekkür ediyorum sağ olun haklısınız ip tehlikeli olabilir.