Karadeniz Pet

Kafes Seçimi Hakkında

Omeronur

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Yeni kuşuma kafes almak istiyorum. Şimdilik idareten bir kafesi var, 26x20x32 boyutlarında. Buradaki ve başka kaynaklardan araştırmalarım sonucunda, boyasız ve mümkünse pirinç yatay telli,ızgaralı ve geniş bir kafes almak istiyorum. 2 kapılı olmasının da akıllı yemlik, banyoluk ve ileride folluk takmak açısından yararlı olacağını düşünüyorum. Yani özetleyecek olursam;
- Pirinç telli ve telleri yatay
-Izgaralı( kolay temizlik açısından )
-2 kapılı
-Geniş

Bu bilgiler doğrultusunda kafes aradığımda; 2 tarafı dikey - 2 tarafı yatay pirinç telli, ızgaralı, 2 kapılı ve 34.5 x 28 x 45.5 ölçülerine sahip bir kafes buldum. QHpet ve WonderfullPet markalarında, kafesler hemen hemen aynı. Fotoğraflarını ekledim:
WonderfullPet Marka Kafes
QHpet Marka Kafes

Burada sormak istediklerim, bu ölçüler tek kuş için yeterli midir? Üretim kafesi alsam onların normal kafeslerden bir farkı var mıdır? Kuşum 5-6 aylık olduğunda yanına bir eş almak istiyorum bu nedenle nasıl bir kafes almak mantıklıdır? Kafesin çatısının düz, üçgen vs. olmasının bir farkı var mıdır?

Her türlü öneriye, yoruma açığım. Bütçem 100 lira civarı. İlk kuşum olduğu için bu konularda acemiyim ve konu açmadan gerçekten çok araştırma yaptım, en son burada sizlere danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Kafes değiştirmek kuşun için sorun oluşturabilir.Kafes ve ortam değiştirmek kuşların piskolojilerini olumsuz etkileyebilir.

Kafes değiştirmek kuşun için sorun oluşturabilir.Kafes ve ortam değiştirmek kuşların piskolojilerini olumsuz etkileyebilir.
tabii ki hocam orası öyle ama kuş daha yeni geldi ve bu kafes oldukça küçük. bir tane alıp uzun süre ona alıştırıp kullanmak istiyorum