Karadeniz Pet

Kafes seçimi nasıl olmalı

Emre42

Yeni Üye
Kafes nasıl olmalı bana güzel ve hesaplı bir kafes lazım internette n de olur

Kardeşim kafes seçimin genişliği iyi olan ve büyük olan kafesleri tercih etmelisin ben kafesimi yaklaşık 1 ay önce değiştirdim gayet iyi geniş sende bu tür kafesleri seç petshop larda uygun kafes fiyatları bence ben 70 tl ye aldım sende pazarlık yaparsın ufak bir indirim yapar

bence çifthaneli kafes alın hem geniş hemde klasik kafeslerden daha kullanışlı

bu çift hane kafesler neden hep dikey telli acaba
Ankara'da kuş fuarında 2 büyük üreticiye sormuştum kafesleriniz niye hep dikey tele sahip diye ; verdikleri cevap tüm kuşlara uygun olduğu yönündeydi . Daha kısa sürede mi imal ediyorsunuz diye sordum ; üretimde dikey telde yatay telde aynı sürede imal edilmekte dediler , imal süresinde de bir avantajı yokmuş yani dikey telin .

Yani anlayacağınız Türkiye'de kafes üreticileri sadece kar amaçlı çalıştıkları için bazı kuş ve papağan türlerinde yatay tel kullanmanın zorunlu olduğunu bilmiyor .

Ankara'da kuş fuarında 2 büyük üreticiye sormuştum kafesleriniz niye hep dikey tele sahip diye ; verdikleri cevap tüm kuşlara uygun olduğu yönündeydi . Daha kısa sürede mi imal ediyorsunuz diye sordum ; üretimde dikey telde yatay telde aynı sürede imal edilmekte dediler , imal süresinde de bir avantajı yokmuş yani dikey telin .

Yani anlayacağınız Türkiye'de kafes üreticileri sadece kar amaçlı çalıştıkları için bazı kuş ve papağan türlerinde yatay tel kullanmanın zorunlu olduğunu bilmiyor .
Bilmediginden değil islerine gelmiyor. Kafesler dikey telli diye kim gidipte yatay telli kafes arayacak yada yaptiracak