Karadeniz Pet

Kafes tabanına toprak

özkan72

Paylaşımcı Üye
Herkese iyi günler belirli aralıklarla uzun süre muhabbet kuşu besledik bundan 15 20 yil önce kuşlarımızı bahçeye indirir kafes altlik larini çıkartır toprak üzerinde gezmelerini sağlardik kolay kolay kuslarimiz da hastalık vb gibi sorunlar olmaz di şimdi kuşların bir çoğu hastalıktan kurtulamıyor endüstriyel ürünler kuşlara baya baya zarar vermesini düşünmüyor değilim bende bugün kafes alt izgarasini çıkarttım tabanına bahçe toprağı serdim bu arada toprak çok verimli ama damla zirai ilaç yok içinde hep doğal hayvan gübresi hatta bahçede kendi ektigimiz pancar yaprağından 1 dal kestim Kafeslerine astım böcekler kenarlarından tirtiklsmis pazardan aldığımız ürünleri dışarıya bırakıyoruz böcekler yanlarından bile geçmiyor o pancar yaprağını 1 ısırık bile dökmeden keyifle yiyorlar birçok kişi onermeyebilir ama toprağa basan sağlıklı olur diye bir deyim var kuşlar her yönden mineral ve vitamini almalı diye düşünüyorum bakalım belli bir süre toprak deneyeceğim kuşlar daki değimi bildiririm buradan

Ekli dosyalar

• IMG_20191209_143127.jpg
    IMG_20191209_143127.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 40
Ben de merak ettim şimdi. Zaten muhabbet kuşları anavatanı olan Avustralya da şu içmek için gölet kenarına konarken toprağa konuyorlar

V

Ben de merak ettim şimdi. Zaten muhabbet kuşları anavatanı olan Avustralya da şu içmek için gölet kenarına konarken toprağa konuyorlar

V
Sırf endüstriyel ürünlerin satışlarına engel olunmamasi adına her türlü sağlıksız söylemleri çıkartılıyor diye düşünüyorum yazıda da dediğim gibi zirai tarım ilacı kullanılmamış olması gerekir hayvanlar bu toprağı gagalayacagi için zehirlenme ihtimalleri var bence toprak iyidir sağlıklı olduğunu düşünüyorum

Kuşlar uzun süreli toprakla temas etmez aksi taktirde iyi olmasını beklediğiniz kuşların bronşit geniz tıkanması hapşırma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz..

Doğallık istiyorsanız mesela tünek yapmak için ağaçtan iki tane dal koparabilirsiniz,zaten hep tünekteler...bakın nasıl kemiriyor,mama yedikten sonra gagasını temizliyor rahatça...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri