Karadeniz Pet

Kafes temizliği için hangi dezenfektan ?

Hakan24

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar ?
Kafes temizliğinde kuşlara zarar vermeyecek dezenfaktan kullanan ya da bilenler öneride bulunabilir mi ?

Elma sirkesi kullanıyorum ben.

Konu masumum olunca, kimyasal ve kozmetik ürünlerden özellikle kaçınıyorum.

Kuşlara zarar vermeyen ürünler olduğunu duydum. Kullananlar var mı aramızda .

Ben yurtdışından getirtiyorum Türkiye de satiliyomu bilmiyorum

Türkiyede satılan ürünlerden kullanan var mı ?

Elma sirkesini biliyordum. Ben profesyonel ürünleri kastedmiştim.
Bundan daha profesyoneli sadece arkasında bahar çiçeği kokusu bırakan semi-kimyasaldır.
Kuş yani bizimkiler
Sokakta üç beş atıp eve dönen evcil değil
Ya da
İnsanın yediği yemeği öğün olarak alan hayvanlar değil.
Ne dışkısında, ne tüyünde koku olur kafese bulaşacak.
Mantar ve mayt için de tek etkili çözüm aşısı ve kafesin sirkeyle temizlenmesi.
Sirke zaten uçucu, barsaklara zararı da yok.
Kafesinizde yaşayan canlı bu gezegene t değilse, kesinlikle önermem.

....... mesaj kaldırılmıştır. Lütfen konuşmalarımızda biraz daha dikkatli olalım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben yakin zamanda getirticem bu hafta içinde isterseniz sizede bi tane alıp göndere bilirim.

Dezenfekten ürünlerinin en iyisi Virko S'tir şahsen kullanıyorum ama sabit bir dezenfekte kullanmakta uygun değildir. 1 hafta virkon s 1 hafta sirkeli su kullanıyorum ekipman yıkarken de makinede yıkanabilecek olanları sirke+ limon ile yıkatıyorum

Dezenfekten ürünlerinin en iyisi Virko S'tir şahsen kullanıyorum ama sabit bir dezenfekte kullanmakta uygun değildir. 1 hafta virkon s 1 hafta sirkeli su kullanıyorum ekipman yıkarken de makinede yıkanabilecek olanları sirke+ limon ile yıkatıyorum
Ne kadar suya ne kadar sirke koyuyorsunuz ?

1lt suya 100ml sirke katıyorum fıs fısla kusların üstüne kafes içine tellerine komple sıkıyorum 30cm mesafeden. yıkamadan sonra tepsileride kafese koyarken icine sirke damlatıp kuruluyorum öyle takıyorum hem kokuyu önlüyor hemde temizliğinden emin oluyorum

Sadece sirke..Kimyasallarla hayvanınıza zarar verirsiniz.Bu hayvanlar bizden daha hassas duyu sahibi ve çok kolay etkilenirler..Sirke orjinal ev yapımı sirke olacak..kafesi be malzemeleri bu şekilde temizleyin.

Geri