Karadeniz Pet

Kafese asla girmek istemiyor

BMÇ

Yeni Üye
Merhaba :) Muhabbet kuşumu alalı 1 ay oldu, yani şu an 4 aylık galiba. Avucumdan yiyiyor, kafeste elime geliyor ve omzumda kafamda dolaşıp saçımla da oynuyor amaaa asla kafesine dönmek istemiyor. Bir de son zamanlarda dolap üstlerine çok alıştı, bana geri gelmiyor. Anca telefonumu görünce iniyor (Nedendir bilinmez, onunla oynamayı seviyor). Geçen koyana kadar onu kafese canımız çıktı, o da nefes nefese kaldı sonunda öyle yakalayabildik. Kafese koyduğumuzdan beri biraz agresif sanki çok ötüyor ve kaba bir ötüş yani. Gidip konuşunca oynayınca biraz sakinliyor. Ben başta onu şımartıp suyunu mamasını hep ayağına getirmiş olabilirim... Yani yemek için dönmüyor içeri galiba. Şimdi napıcam bilemiyorum :( Çağırdığımda nasıl gelicek?

Daha demin erkek zannettiğim kuşumun dişi olduğunu öğrendim... Erkek diye satın almıştık güya. Cinsiyetiyle alakası olabilir mi davranışlarının?

Kuşu kafese alışması için sana yapması zor gelecek olsada 1-2 hafta kafeste kalsın salma dışarı. Kafeste salıncak zilli halka gibi oyuncaklar yoksa mutlaka koy. Dışarı salınca yanında durması için ona üstünde konup durabileceği tünek yap. Böylece senden uzak alakasız yukarda bir yerde vakit geçirmez. Yapım videoları var youtube da. Kafeste kaldığı sürece senden kopmaması için elini kafese fırsat oldukça sokarak parmağına al, elinden yem yedir.

Geri