Karadeniz Pet

Kafesimi Nereye Koymalıyım?

Merhaba arkadaşlar.

Bu hafta içi gelecek olan jakoma ait kafesimi nereye koymam gerektiği hakkında kararsız kaldım. Doğru karar açısından yardımlarınızı bekliyorum.

- Kullanılmayan bir odaya koyup kafesini evde yokken orda kalması ve orda uyumasını mı sağlamalıyım yoksa Oturma odasına mı kurmalıyım kafesi. Tv - misafir - aile bireyleri vs. bu odada bulunuyoruz genelde. Akşam uyumalarında problem yaşayabilir mi sesten. Kafesi boş odaya kurup oyun alanını mı misafir odasına kursam. Yatarken veya evde yokken boş odada sessiz rahat bir şekilde kafesinde durup , geldiğimde alıp misafir odasında oyun alanında bizimle mi oynasa bilemedim. Kısacası imkanlar şu şekilde nasıl bir kombinasyon daha uygun olur kuşumuz için ;

- kullanmadığımız oda veya misafir odası ;
kafes , oyun alanı

İyi forumlar teşekkür ederim

Benim oturma odasında ve hiç sıkıntı olmuyor akşamları uyurken rahatsız olabiliyor ben geç yatıyorum oda geç yatıyor

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkür ederim yorumunuz için farklı düşünen var mı acaba ? yorumlar doğrultusunda inşAllah iki gün sonra gelecek jakomuzun kafesini oraya kuracağım.

Birde söylemeyi unutmuşum o size alışınca sizinle hep vakit geçirmek isteyecek sizin yanınızda daha mutlu olur yalnız canı çok sıkılır

Hocam merhaba,
Ben evdeyken zaten oturma odasında yanımda olacak sürekli. Eğer farklı odaya koyarsam kafesi sadece ben işteyken veya gece uyurken kafesine bırakacağım. Eşim kalktığında da oturma odasına alacak. Yani kafesi eğer farklı odada olursa sadece biz uyurken veya bir yere gittiğimizde olur kafeste

Hocam merhaba,
Ben evdeyken zaten oturma odasında yanımda olacak sürekli. Eğer farklı odaya koyarsam kafesi sadece ben işteyken veya gece uyurken kafesine bırakacağım. Eşim kalktığında da oturma odasına alacak. Yani kafesi eğer farklı odada olursa sadece biz uyurken veya bir yere gittiğimizde olur kafeste
Sosyal canlilardir sizle mutlu olur sigara dumani olmasin zarar gorur

Sigara önemli ama kuşların solunum sistemleri bizlerden farklı uçtukları için damar yapıları vs sebebiyle sigaranın tüm zararları vücudunun her yanına yayılıyor

Teşekkür ederim Ahmet Bey yorumunuz için. Bir de öyle bir problemimiz var tabi. Mutfak ile oturma odası birleşik bende.Oturma odasında içmiyorum ama mutfak masasında içiyorum.İster istemez etkilenebilir çok olmasa da o şekilde
Sigara dumani cereyan soguk havayi sevmezler aman dikkat ...

cereyan ve soğuk havaya maruz kalma şansı yok şükür de dediğim gibi mutfak ile oturma odası birleşik mutfakda yemek masasında içiyoruz sigara orada geçit gibi oturma odasına bağlanıyor mutfak. acaba oturma odasının köşesinden etkilenir mi acaba.duman o tarafa yayılmıyor normalde.bende içme taraftarı değilim aslında da içen bilir annem gelse misafir gelse biz de içiyoruz yani ama sadece mutfakta.

cereyan ve soğuk havaya maruz kalma şansı yok şükür de dediğim gibi mutfak ile oturma odası birleşik mutfakda yemek masasında içiyoruz sigara orada geçit gibi oturma odasına bağlanıyor mutfak. acaba oturma odasının köşesinden etkilenir mi acaba.duman o tarafa yayılmıyor normalde.bende içme taraftarı değilim aslında da içen bilir annem gelse misafir gelse biz de içiyoruz yani ama sadece mutfakta.
Boyle zamanlarda farkli odaya alirsiniz tekerlekli kafesten degilmi

Nasıl bir yer olduğunu tam anlayamadım ama oturma odası ile mutfak arasına katlanan pvc kapılardan yaptırabiliseniz kuşunuz daha çok rahat edebilir belki. Ve sigara içilirken aspratör çalıştırın. Pencere açarsanız soğuk onu da etkilemez inşallah. :)

--------------------
mutfak
______n_
I
l___oturma odası___

düzen bu şekilde elimden geldiğince çizmeye çalıştım :) işte olduğum için resim atamadım. mutfaktan girince "n" şeklinde bir geçiş var oturma odasına açılan. :) neyse bir şeyler yapacağız artık onun için en sağlıklı uygunu neyse onu sağlayacağım asıl maksadım aslında tv sesi , misafir sesi vs etkiler mi aynı odada yoksa ayrı odada yatma vakti daha mı huzurlu olur oydu :)

Saygılar.

Geri