Karadeniz Pet

Kafesimizi yorumlar mısınız?

Duman&Çimen

Yeni Üye
Merhabalar, kuşlarımız erkek 8 dişi 5 aylık diye biliyoruz, 2 buçuk aydır bizimleler, papağan kafesi kullanıyoruz rahat etsinler diye, baya mutlular, kafes düzeni hakkında eksik gedik yanlış bişey var mı danışmak istedim, üretimi sorun etmediğimden oyuncak bulunduruyorum, bizim dişi çok oyunbaz, akıllı yemliğe yeni geçtik yalnız şöyle bir durum oldu dişi erkeğe yem yedirmiyor kendi yemese de yemliğe uzanıyor hayvana yedirmiyor birde kapağını açıyo eşşoğlu birde dişi suluğa girmeye çalışıyor yıkanmayı çok seviyor banyoluk var ama kullanmadı büyük diye şimdi daha ufak olan küvetlerden sipariş ettik, kış mış dinlemiyor titiz hayvan, neyse buyrun bakınız kafesimize efenim, teşekkürler.
5182EF5D-CFB8-4978-8E12-E71BBA160A67.jpeg
7B24A43F-0837-4626-91A7-47F5C2926FF5.jpeg

Kafesin en boy yükseklik uzunluğunu bilmiyorum açıkcası fakat üst çatı kısmı yerine düz çıksaymış daha iyi olurmuş. Bu tarz kafeslee kişisel fikrim pek kullanışlı değil.

* En alttaki tüneği çıkarmakla başlayabilirsiniz . Genel amaç tüneklerdeki sayı adeti değil tünekler arası kuşun uçmasını sağlamak, hareket alanı bırakmak. Diğer tünekleri ona göre ayarlayabilirsiniz.
* Suluğu yukarıdaki tüneklerin olduğu bir yere tak, toz ve dışkılarından uzak tutmak amaç
* Ballı krakeri çıkar, sağlıklı değil
* Akıllı yemliği yanda başka kapısı varsa dıştan monteleyebilirsiniz, örnek lastik vs. ile sabitliyerek.

Çoçuk parkı gibi sanki biraz 5 tane tünek merdiven boncuklu halka. Yakınlaşmaktan çok oynamaya daha çok alan var gibi. Büyük kafes güzel bence salma kafes gibi yağlanmaya fırsat bulamazlar. Erkek olan mavi tüyde sanırım biraz fazla büzülmüş akıllı yemliğin kapağını bantla alışkanlığını bırakacaktır benimde bantlayarak vazgeçirdim üstden yemek daha kolayına geliyor.

Kafesin en boy yükseklik uzunluğunu bilmiyorum açıkcası fakat üst çatı kısmı yerine düz çıksaymış daha iyi olurmuş. Bu tarz kafeslee kişisel fikrim pek kullanışlı değil.

* En alttaki tüneği çıkarmakla başlayabilirsiniz . Genel amaç tüneklerdeki sayı adeti değil tünekler arası kuşun uçmasını sağlamak, hareket alanı bırakmak. Diğer tünekleri ona göre ayarlayabilirsiniz.
* Suluğu yukarıdaki tüneklerin olduğu bir yere tak, toz ve dışkılarından uzak tutmak amaç
* Ballı krakeri çıkar, sağlıklı değil
* Akıllı yemliği yanda başka kapısı varsa dıştan monteleyebilirsiniz, örnek lastik vs. ile sabitliyerek.
Kafes 35-45-70 boyutlarında, alt tünekleri yemliğe ulaşabilmeleri için taktım mecburen yoksa tellerden gitmeye zorlanıyolar büyük diye, üstte suluğu var diye alttakini önemsemedim ama haklısınız onu çıkarabilirim, ballı kraker kullanmıyorum aslında almıştık bitsin diye şimdilik astım, akıllı yemliğe kapı yok malesef yoksa dışardan takmayı bende çok isterdim, teşekkürler yorumunuz için

Ben olsam o kafesi satarım 45*35 üretim kafesi alırım. Dikine kafes muhabbet kuşu için değil zaten. 2 den fazlada tüneğe gerek yok

Geri