Karadeniz Pet

Kafesin üstünde duruyorlar

atillatanisik

Yeni Üye
Merhaba kuşlarımın ikisi de fotoğraftaki gibi kafesin üst kısmında tellerde durmaya başladı.

Ekli dosyalar

• 5CD22BC5-0F5B-4FEF-A7F3-E6B6925C5891.jpeg
    5CD22BC5-0F5B-4FEF-A7F3-E6B6925C5891.jpeg
    885.6 KB · Görüntüleme: 195
  • D39F49A2-AC40-43B0-BDC7-E01D2080CA32.jpeg
    D39F49A2-AC40-43B0-BDC7-E01D2080CA32.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 191
Moderatör tarafında düzenlendi:
1 ayda hiç açmamanız yanlış olmuş. Kuşların ruh ve beden sağlıkları için gün içinde uçmaları gerekiyor. Nedenini söylüyorum: kuşlar uçmak istiyor.

1 ayda hiç açmamanız yanlış olmuş. Kuşların ruh ve beden sağlıkları için gün içinde uçmaları gerekiyor. Nedenini söylüyorum: kuşlar uçmak istiyor.
Bana daha çok ortama alışamadıklarından stres altında gibi geldi. Genelde alışkın olmadıkları ortamda bunu yaparlar

işin aslı evim 1+1 kuşları kafesten çıkardığımda etrafta kendilerine zarar vermelerinden korkuyorum, sağa sola çarparlarsa yaralanırlar mı? bir de kafese tekrar nasıl sokarım, acıkırlar ya da susarlarsa ne yaparım...

işin aslı evim 1+1 kuşları kafesten çıkardığımda etrafta kendilerine zarar vermelerinden korkuyorum, sağa sola çarparlarsa yaralanırlar mı? bir de kafese tekrar nasıl sokarım, acıkırlar ya da susarlarsa ne yaparım...
Kafese kendileri girerler. Kafeslerini açtığınızds pencerelerin kapalı olduğundan emin olun.

Kafesin kapısını açtım önünde ikisi Yanyana birbirlerini kaşıyorlar dışarı çıkma eğilimi bile yok ilgilenmiyorlar elimi sokup çıkardım açık olduğunu anlasınlar diye korkup diğer tarafa kaçtılar. Birbirleriyle öpüşüp koklaşıyorlar

Birbirleri ile anlaşıyor olmaları çok güzel. Siz elinizle müdahele etmeyin, ihtiyaç duydukları an onlar çıkar.

Merhabalar
Kuşlarınız kafes içerisinde bir şey den rahatsız olduklarını size söylüyorlar...
Benim gördüğüm kadarı ile tünekleriniz çift kuşlar için plastik olması ve sallanması onları huzursuz etmiş. Tahta tünek almanızı ve sabit tutmasını sağlayın. Fiyatı 3-4 tl petshoplarda...
Yuvalık takmışsınız size birkaç sorum olacak!
Daha önce bu kuşlardan yavru alınmışmı?
Kuşlarınızı sağlıklı yavrulatmak istiyormusunuz?
Su yem mama ve vitamin kullanımlarınızı yazarmısınız?

Merhaba
Kafesin kapısını açık bıraktım dişi olan ufak ufak çıktı kafesin üstüne tırmandı. Erkek olan hiç çıkmadı. Bugün sabah işe gittim geldim dişi kafeste erkek dışarda yerde geziniyor. Kafesi yere koydum dişi de erkeğin yanına çıktı sonra birlikte uçtular sağa sola çarptılar.yerde yürüyorlar uçtukları da bir yerlere konmak ister gibiler ama çarpıp düşüyorlar acaba hiç çıkarmasa mıydım? Sakatlanacaklar

Kafes düzeninizi foto olarak ayrıntılı şekilde atar mısınız lütfen. Bu hayvanlar kanatlı hayvanlar, ya düzenli uçabilecekleri şekilde dışarı çıkmaları ya da daha büyük Bir kafese ihtiyacınız var. Kumu, kemiği tahta tüneği taze suyu var mı?

Merhaba
Kafesin kapısını açık bıraktım dişi olan ufak ufak çıktı kafesin üstüne tırmandı. Erkek olan hiç çıkmadı. Bugün sabah işe gittim geldim dişi kafeste erkek dışarda yerde geziniyor. Kafesi yere koydum dişi de erkeğin yanına çıktı sonra birlikte uçtular sağa sola çarptılar.yerde yürüyorlar uçtukları da bir yerlere konmak ister gibiler ama çarpıp düşüyorlar acaba hiç çıkarmasa mıydım? Sakatlanacaklar
Sakatlanmazlar siz gözleminizi yapın. Uzun zamandır uçmadıkları için kontrolsüz davranıyorlar. Alışma süreçleri olacak.

Tekrar merhaba
Kaç gündür kafesin kapısı açık çöküp geziyorlar ama işten geldiğimde dişi kuşumu bu şekilde buluyorum neden bu şekilde durur

Ekli dosyalar

• DBFB41FF-99C3-4FA2-8764-A7C0E3BB8FC9.jpeg
    DBFB41FF-99C3-4FA2-8764-A7C0E3BB8FC9.jpeg
    36.7 KB · Görüntüleme: 160
  • 8F3A983A-5C7B-46E7-B0F0-ABBCB2BA0DCE.jpeg
    8F3A983A-5C7B-46E7-B0F0-ABBCB2BA0DCE.jpeg
    41.8 KB · Görüntüleme: 167
Tekrar merhaba
Kaç gündür kafesin kapısı açık çöküp geziyorlar ama işten geldiğimde dişi kuşumu bu şekilde buluyorum neden bu şekilde durur
Yukarıda ben sebebini yazdım fakat aldırış etmiyorsunuz tekrar tekrar aynı soruları soruyorsunuz o kafesteki malzemeler kuşları rahatsız ediyor ve tedirgin olup tellere asılı duruyorlar. Eğer sağlıklı kuş beslemek istiyorsanız lütfen hayvanların sağlığı için yukarıda yazdıklarımı uygulayın.

Geri