Karadeniz Pet

Kafesin gün içinde yerinin değişmesi

Cookie

Yeni Üye
Merhaba, hızlıca konuya gireyim. Benim Limon ve Maviş'im normalde benim odamda kalıyorlar. Ancak annem ve babam bunun yanlış olduğu kanısında. Onlara göre kuşlarla aynı odada uyumak zararlıymış. Halbuki ben onlarla yatıp kalkmaya bayılıyorum. Sabahları kafesten gelen oyuncak sesleriyle uyanıyorum, gece onların mırıltıları eşliğinde uyuyorum. Ama bilirsiniz ebeveyn inadı işte :( Ya geceleri kafesi başka bir odaya götüreceğim ya da kafesi kalıcı olarak başka bir odaya götürecekler. Anlayacağınız kuşlarımı artık her gece uyku vakti geldiğinde başka bir odaya götürmek zorundayım, gündüzleri de yine odama taşıyacağım. Götüreceğim odayı tanıyorlar bu arada. Bir süre orada da bulunmuşlardı, tanıyorlar yani orayı.
Bu taşıma işi illa ki onları strese sokacaktır ama sizce bu stres boyutu artıp istenmeyen sonuçlara neden olabilir mi? Kuşlarımın rahatı bozulup bana küsme, daha korkak tavırlar sergileme gibi durumlar yaşanabilir mi? Açıklamalarınızı ve düşüncelerini paylaşmanızı bekliyorum. Teşekkürler..

Geceleri zaten uyku halinde olacaklarından pek fazla sorun olacağını düşünmüyorum.Sabah olunca yine berabersiniz ne de olsa :)

Dostum bir problem yok kuşum benimle heryere geliyor omzunda kafesinde sen onları alıştır omzunda evi gezdir onlar alışır zaten gün içinde de oraya getibilriniz kuşlarınıxi hemde evinizi öğrenirler

bence şimdilik sorun olmaz ama kuluçka döneminde büyük sorunlar çıkar.

bence şimdilik sorun olmaz ama kuluçka döneminde büyük sorunlar çıkar.
Katılıyorum. Zaten çiftleşip kuluçka dönemine girerlerse ailem de oradan oraya taşınmalarını istemeyeceği için tüm gün odamda kalırlar da çiftleşmelerine daha var diye düşünüyorum, çünkü ikisi de henüz 4-5 aylık ve ayrıca Maviş her ne kadar çiftleşmek istese de Limon henüz kızışmadı yüz vermiyor :D Ama dediğim gibi öyle bir durum olursa sabit kalacak kafes.

Geri