Karadeniz Pet

Kafesten çıkmak için bağırıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Durmuyor ki yerinde heyecandan mı anlamadım bir sağa bir sola koşuşturuyor 😅😅
Kafes içinde yapıyorsa çıkmak istiyordur

Neden kafesten çıkartıp ilgilenmiyorsunuz? Birkac saat özgürce uçsun hayvancik. Her kuş cakcakcaklar bu arada... ilgi bekliyor belli 🤗
Her boş saatimde muhabbet kuşumu salıyorum hep ilgileniyorum oyunlar oynuyoruz sıra kafese girme vakti olunca da bu şekilde ötüyor bağırıyor işte..

Kafes içinde yapıyorsa çıkmak istiyordur
Ya evet ama çıkarma saati 10 dakika sonra bunu o da biliyor uyandıktan sonra hemen çıkaramam ki.. Belki ben kendi sersemliğimden kuşumun çarpmasına neden olurum. Böyle bir şey gerçekleşsin istemiyorum

Kuşlari sahiplendiğimiz ilk günler her firsatta onunla ilgilenip ,kafesten dışarı cıkariyoruz ve bir müddet sonra ilgimiz azaliyor.Kuşcağizda haliyle o ilgiye ve dışarı cıkmaya alıştığı için çıkmak için bağiriyor olabilir mi?Kuşunuzu kafesten dışarı çıkaracağınız vakitleriniz hep ayni saatler olmasina ozen gösterirseniz ,o saatin dışında bağirmayacaktır diye duşünorum.
Hep aynı. Her kafese girdiğinde yine bağırıyor yine bağırıyor. :( öğretmem lazım nasıl öğrencek tünekle kafesine sokup dal darı mı vereyim?

Hep aynı. Her kafese girdiğinde yine bağırıyor yine bağırıyor. :( öğretmem lazım nasıl öğrencek tünekle kafesine sokup dal darı mı vereyim?
Gagasını parmakla ittirin ama durmuyorsa küçük fazxla sert olmadan parmakla vurun (acıtmayın yeter sadece dikkatini çeksin)

Ötmesini görseniz sizin de başınız şişer. Kusura bakmayın normal tatlı tatlı ötmüyor çemkiriyor resmen çok rahatsız edici
Bu arada benim kuşumda aynı bu dediklerim işe yarıyor yaramazsa kuşu kafesin üstüne koyun göğüsünü öpüp adını söyleyin bu oyunuda genelde seviyor bir çok kuşu öyle alıştırdım ben :D

Yukarıda evcilleştirme ve eğitim konuları mevcut.

Kuşların salma süresi ve saati sabit olmalı hergün aynı saatte ve sürede salınmalılar aksi halde sürekli kafesten çıkmak isteyeceklerdir dediğimde "Yaw hocam doğada salma süresi mi var" diyen üyelerimiz konuyu okurlar umarım.

Konu Kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri