Karadeniz Pet

Kahraman Köroğlu Ustamızı Ziyaret

Cihat Türkmen

Onursal Üye
Ustalar herkese merhabalar. Geçenlerde @Berşan Değirmenci (Ortada) kardeşimle birlikte
@Kahraman KÖROĞLU ustamızı (Sağda) ziyarette bulunduk. Çok keyifli vakit geçirdik. Kahraman ustamız bizleri değerli bilgileriyle aydınlattı ve çok yardımcı oldu. Kendisine misafirperverliği, güleryüzlülüğü ve yardımseverliği için çok teşekkür ediyoruz. :)

LZ0gQG.jpg

Son düzenleme:
Way kardeşim ben bu foto yu yeni görüyorum ya :) dedim Cihat resmi paylaşmamış bile :) her zaman beklerim kardeşim dost a kapımız sonuna kadar açık, kuş bahane dostluk şahane ;)

Yaaa bende Kahraman abi diyip duruyorum yaşını baya büyük zannetmiştim (hani amca gibi) :D Meğer abi değil akranmış :))) Kahraman bey sürçi lisan ettiysem affola :) Bu işin benim tanıdığım en büyük erbabını Çok merak ediyordum fotoğrafı paylaştığınız iyi oldu teşekkür ederim.
Bu arada dikkatimi bir şey çekti fotoğrafta kafeslerdeki yemlikler...
Bunu siz elbette çok önce düşünmüşsünüzdür ama akıllı yemlik takılsa hem vakit hem nakit kazancınız olmazmı? Özelliklede vakit? Çünkü sayıca fazla kafes ve her gün o yemlikleri üflemek ölüm gibi. Ben 1 tane kafeste tek kuşumun yemliğini her gün üflemekten bıkmıştım akıllı yemlik aldım rahatladım sizin kim bilir nekadar vaktinizi alıyordur...

Yaaa bende Kahraman abi diyip duruyorum yaşını baya büyük zannetmiştim (hani amca gibi) :D Meğer abi değil akranmış :))) Kahraman bey sürçi lisan ettiysem affola :) Bu işin benim tanıdığım en büyük erbabını Çok merak ediyordum fotoğrafı paylaştığınız iyi oldu teşekkür ederim.
Bu arada dikkatimi bir şey çekti fotoğrafta kafeslerdeki yemlikler...
Bunu siz elbette çok önce düşünmüşsünüzdür ama akıllı yemlik takılsa hem vakit hem nakit kazancınız olmazmı? Özelliklede vakit? Çünkü sayıca fazla kafes ve her gün o yemlikleri üflemek ölüm gibi. Ben 1 tane kafeste tek kuşumun yemliğini her gün üflemekten bıkmıştım akıllı yemlik aldım rahatladım sizin kim bilir nekadar vaktinizi alıyordur...
Yok yok estarfullah burası benim için bi aile ortamı saygı sevgi olduktan sonra problem değil çoğu zaman yaşını bilmediklerine muhabbetde abi diye hitap ederim genelde sonra benden ufak olsa da öyle kalıyor :) yemlik konusunda kızışan kuşlar depindi için sürekli alta döküyorlar, yeri geldi 1 saat sonra tüm yemliğin boş olduğuna dahi şahit oldum o yüzden 20 e yakın akıllı yemlik kutuda duruyor, bu salma yemlikler ise yem eleme makinesi kullandım için çok avantajlı ektradan show jumbo gibi kalıplı kuşlar özellikle yavru besleme zamanlarında çok daha rahat ediyorlar yem yerken ve seri şekilde yavruya bakarken. yuvadan atlayan yavru oldunda en alt tele extra aynı yemlikten 1 tane daha takıyorum anne baba direk orada öğretiyor tabana sadece dal darı atıyorum. yavrusuz takımların yemliğini 2-3 günde bir eliyorum ki işim çıksa evde olmasam 2 tane tak 1 hafta eve gelme yine idare eder her türlü, yavrulu takımlarınkini her gece eliyorum elemesem bile 1 yemlik 2-3 gün idare eder 3-4 yavruya sahip bir takımı. bir çok akıllı yemlikten sıkıntı çeken üretici arkadaşa önerdim hepsi memnun kaldı. 18cm lik elekli takma yerleri demir olan modelini kullanıyorum elek lerin aradan sağ ve sol dan 1 er parçasını kesiyorum çok daha rahat yem taşıyorlar kabuk olsa bile içinde sorun olmuyor geniş olduğundan

Geri