Karadeniz Pet

Kaka eğitimi ?

Mustafa bayrak

Paylaşımcı Üye
Muhabbet kuşumun kafesi hep açık hep dışarda ama çok kaka yapyiro ve annem çok kızdı bana eğitimi varmı bunun yoksa kuşu akrabaya verebilir varsa söylerseniz sevinirim

Maalesef kuşlarda böyle bir eğitim olduğunu hiç okumadm ve çoğu kafes dışına cıkınca kaka yapıyor nedense :) yapabilceğiniz tek şey günün belirli saatlerinde salmaya alıştırmak olur evin belirli bir odasında diye düşünüyorum.0

Muhabbet kuşumun kafesi hep açık hep dışarda ama çok kaka yapyiro ve annem çok kızdı bana eğitimi varmı bunun yoksa kuşu akrabaya verebilir varsa söylerseniz sevinirim
Kuşunuzun kafesi neden hep açık kuşu günde 2 defa 1 saat çıkarsan yeterlidir.Sevgi fedakarlık ister ,kuşlar belli yerlere konar ev içinde gözlemlersen hemen ıslak mendille temizleyebilirsin.

Kuşunuzun kafesi neden hep açık kuşu günde 2 defa 1 saat çıkarsan yeterlidir.Sevgi fedakarlık ister ,kuşlar belli yerlere konar ev içinde gözlemlersen hemen ıslak mendille temizleyebilirsin.
Kesinlikle katılıyorum ama maalesef ben bunu başaramadm bizimkide hep salık ve içeride tutamıyorum ordan oraya zıplıyor bende peşimde kaka avındayım🤣erken dönemde belirli saatlerde uçurmaya alıştırmak çok daha mantıklı.

Kuşunuzun dışkısında bir sorun yoksa dışkı küçük ve katı olur zaten, leke de bırakmaz. Bence bu bir sorun teşkil etmiyor. Eğer kuşu sırf kaka yaptı diye başkasına verirseniz almamanız daha iyi olurdu. Bunların olacağını göze alarak alsaymışsınız keşke.

Kesinlikle katılıyorum ama maalesef ben bunu başaramadm bizimkide hep salık ve içeride tutamıyorum ordan oraya zıplıyor bende peşimde kaka avındayım🤣erken dönemde belirli saatlerde uçurmaya alıştırmak çok daha mantıklı.
Ezberledim artık uçar uçmaz hemen yapıyorlar dışkı sonra dolap üzerinde takılıyorlar zaten totolarını aşağıya doğru yapıyor yaptıkları zaman dışkı 🤣

'Kuşu almasaymışsın' şeklinde yüklenmenize gerek yok, sadece yardım istediğini belirtmiş bir insan.
Kanatlı hayvanlarda böyle bir eğitim ne zekaları ne de biyolojileri nispetinde mümkün değil. Dışarı çıkartmadan 3-4 saat önce meyve ve sebze vermeyin. Dışkı yaptığında da peçete ile temizleyin sürekli.

'Kuşu almasaymışsın' şeklinde yüklenmenize gerek yok, sadece yardım istediğini belirtmiş bir insan.
Kanatlı hayvanlarda böyle bir eğitim ne zekaları ne de biyolojileri nispetinde mümkün değil. Dışarı çıkartmadan 3-4 saat önce meyve ve sebze vermeyin. Dışkı yaptığında da peçete ile temizleyin sürekli.
Hocam farkındayım kullandığım dil yanlış oldu biraz ama sinirleniyorum böyle konular görünce. Kuşları süs niyetine alıp kafese tıkıyorlar, çişini yapınca kızıyorlar, bakamayınca camdan salıveriyorlar, ailesini zorla ikna ettikleri için hep bir sıkıntı çıkıyor ve arada kuşlar ziyan oluyor ben de tutamıyorum kendimi.

? Neden bu kadar tepki verdiniz anlamadım yardım talep ettim edenlere teşekür ederim

Ben size tepki vermek istemedim aslında. Kırdıysam özür dilerim. Dil kullanımımda bir yanlışlık olmuş.
Bu arada kuşumu hiçbir zaman sus olarak görmedim her saniye dışarda her yemin en iyisini krallalar gibi yaşatmak istiyorum birde problem değil dışardan nasıl gozuktugunu anlıyorum birde size bir sorum olcak ben kuş kumi kullanıyordum şimdi minaral blok aldim kuş kumunu cikardim sizce bir problem olurmu

Bu arada kuşumu hiçbir zaman sus olarak görmedim her saniye dışarda her yemin en iyisini krallalar gibi yaşatmak istiyorum birde problem değil dışardan nasıl gozuktugunu anlıyorum birde size bir sorum olcak ben kuş kumi kullanıyordum şimdi minaral blok aldim kuş kumunu cikardim sizce bir problem olurmu
Mineral blok kuş kumuna göre daha iyi. Kumu çıkarmanız daha iyi olmuş.

Geri