Karadeniz Pet

Kanadı Kanıyor !! ,, Kuşumun Kanadı kanıyor

abdullahsahinx

Meraklı Üye
ikinci kuşum erkek olanın kanadı kanıyor , Bu erkek kuş bana hediye edildi nerden alındığını bilmiyorum , Kanadını kesen Çok Çok afedersiniz Namusuz kansız insan Kanadı yanlış ve kötü kesmiş kuşa hasar vermiş ve canını yakmış , Az önce fark ettim elime aldım ve düştü bir iki adım sonra kanadının kanadığını gördüm ,, Lütfenn yardımcı olun etrafımda ve yakın civarda veteriner yok . Ne yapacağımı bilmiyorum.

image image image image image image image

Yardım lütfen

Aynı durum bendede mevcut ne yaptn kardesim kanadı nasıl kusun

Kanamayı durdur önce kanama nerede tüy kökündemi deridemi elinle bas biraz çok kan kaybederse ölebilir

mısır ununu hamur yapıp kanama durur yazıyor internette benim kuşun kanadı değilde parmağı kanamıştı elimle bastırıp kanı durdurdum terramicyn sürdüm evde madecasol terramicyn filan varsa sür mikrop kapmasın ve daha bilgili biri yazarsa daha iyi olur burda benden daha tecrübeliler vardır eminim belki başka sebeptendir ben kendi tecrübeme dayanaak söylüyorum

ikinci kuşum erkek olanın kanadı kanıyor , Bu erkek kuş bana hediye edildi nerden alındığını bilmiyorum , Kanadını kesen Çok Çok afedersiniz Namusuz kansız insan Kanadı yanlış ve kötü kesmiş kuşa hasar vermiş ve canını yakmış , Az önce fark ettim elime aldım ve düştü bir iki adım sonra kanadının kanadığını gördüm ,, Lütfenn yardımcı olun etrafımda ve yakın civarda veteriner yok . Ne yapacağımı bilmiyorum.

image image image image image image image

Birkaç kanadı kökünden çekilmiş. Çekilen kanatta kanama olması normal Teramicyn deri merhemi sürebilirsiniz kısa sürede geçecektir.

neden kesmişler kanadını :(

Evcilleştirmek maksadı ile kanat tüylerini çekebiliyor yada kesebiliyorlar. Doğru olup olmadığı tartışılır.
Hocam ben külliyen yanlış diye düşünüyorum ama tartışılacak tarafı varmış demek. Bana hiç mantıklı gelmiyor.

Bu hayvan şuan iyi mi? Geri cevapta gelmemiş
evet Şu anda baba olmaya hazırlanıyor çok şükür 3-4 günde eski halimize ve eski halimizden çok daha iyi hale de geldik :) Soran kişiler gerçekten çok teşekkür ederim gerçekten ☺

Geri