Karadeniz Pet

kanadı ve kuyruğu sorunlu gibi...

nur_6826

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba. kuşumun bir kanadının daha küçük olduğnu fark ettim kuyruğunda da çok az tüy var gibi. belki tüy değiştiriyordur dedim ama yaşından da emin değilim. 2 aylıktan büyük değil dedi adam (pek inanmadım ama bilen biri yazarsa sevinirim...) sizce geçici midir? korkak olduğundan henüz elime alıp kontrol etmeye yanaşmadım ileride düzelir mi bu? gagasını da çok törpülemiyor uzun mu sizce? yeniyim ayrıntılı yazarsanız çok çok sevinirim..
IMG_20190908_154700281.jpg
IMG_20190908_151749671.jpg
IMG_20190908_151805248.jpg
IMG_20190908_151744885.jpg
IMG_20190908_151851469.jpg

Kuş erişkin bir kuş. 1 yaşını geçmiş bence.

Kanat tüyleri eksik, alırken farketmedinmi?

Birde gagasını sormuşsun evet gagasıda biraz fazla uzamış.

Kanat tüyleri yeniden çıkıcaktır muhtemelen. Bu süreçte vitamin takviyesi yapman gerekiyor, özellikle B vitamini.

alırken bu annesi bu da yavrusu dedi çok parlak bi ortam değildi biraz oldu bittiye geldi eve gelince fark ettim. moralim bozuldu görünce ne yapayım bilemedim sabahtan beri bakışıyoruz kuşla xlsmslsmsk

alırken bu annesi bu da yavrusu dedi çok parlak bi ortam değildi biraz oldu bittiye geldi eve gelince fark ettim. moralim bozuldu görünce ne yapayım bilemedim sabahtan beri bakışıyoruz kuşla xlsmslsmsk

Bende bilemedim geri ver desem kuşa yazık. En azından sen daha iyi bakarsın. Güzel bir vitamin al düzenli kullan. Ve yemine extra yulaf karıştır, yulafta b vitamini vardır.

Vitamin olarakta Supradyn All Day suda eriyen tablet vitamin öneriyorum. Bir tabletin onda birini koparıp tam dolu sulukta eritip kullanılır. Vitaminli su sulukta bir günden fazla kalmasın. Haftada bir düzenli kullan. Supradyn All Day multivitamindir, ama içinde bolca B grubu vitaminler vardır.

B vitamini takviyesi dışında yapıcak birşey yok.

Bende bilemedim geri ver desem kuşa yazık. En azından sen daha iyi bakarsın. Güzel bir vitamin al düzenli kullan. Ve yemine extra yulaf karıştır, yulafta b vitamini vardır.

Vitamin olarakta Supradyn All Day suda eriyen tablet vitamin öneriyorum. Bir tabletin onda birini koparıp tam dolu sulukta eritip kullanılır. Vitaminli su sulukta bir günden fazla kalmasın. Haftada bir düzenli kullan. Supradyn All Day multivitamindir, ama içinde bolca B grubu vitaminler vardır.

B vitamini takviyesi dışında yapıcak birşey yok.

orada kuşların kaldığı yeri gördükten sonra geri vermeye hiç niyetim yok açıkçası, daha bugün aldım bir tanıdık var kuş bakan yavrusu varsa belki değiştiririm emin değilim... onun dışında b vitaminini temin edeyim ben en kısa sürede, teşekkürler.

Rengi çok hoş maaşallah :) Kanat tüyü düşmüş olabilir. Gagaya siz müdahele etmeyin, illa ki kısalttıracağım diyorsanız veteriner kısaltsın.

Rengi çok hoş maaşallah :) Kanat tüyü düşmüş olabilir. Gagaya siz müdahele etmeyin, illa ki kısalttıracağım diyorsanız veteriner kısaltsın.

gagasına şimdilik müdahale etmeyi düşünmüyorum, daha bugün geldi henüz fazla yemiyor ama olur da hareketlerine engel olursa müdahale edebilirim belki. diğerlerinin arasında rengi en çok dikkatimi çeken buydu ilk görüşte vuruldum biraz da :) kafes içinde sağa sola rahat atlıyor kalıcı bir sorun, rahatsızlık yok gibi kanadında, tüyü bir süre sonra çıkar umarım.

yaşı konusunda hiç emin değilim ya. bir baktığımda küçük görünüyor gözüme 6 ayı geçmemiştir diye düşünüyorum, ama biraz daha inceleyince daha büyük geliyor gözüme.. tuhaf biraz evet :) sizce elime falan alışabilecek bir kuş mudur? çok ürkek değil gibi şimdilik ama ilk günü diye de olabilir.. almadan önce çok hareketli gibi duruyordu. koşulsuz seviyorum minnoşu ama aramızda güven olsun da isterim hani :) teşekkürler cevabınız için.

Dediğim gibi siz müdahele etmeyin. Yanlış kesim yapabilirsiniz veya kesim esnasında kuş çırpınır ve yaralanabilir.
Kuş doğru eğitim ve ilgi ile size mutlaka alışacaktır. :)

Dediğim gibi siz müdahele etmeyin. Yanlış kesim yapabilirsiniz veya kesim esnasında kuş çırpınır ve yaralanabilir.
Kuş doğru eğitim ve ilgi ile size mutlaka alışacaktır. :)
yok gagasına dokunmam cesaret de edemem zaten, olur da onu engellerse dediğiniz gibi bir veterinere götürürüz, kalamar kemiğini vs ne kadar kullanır emin değilim :)

hafif yaşı geçkin gibi ama çok ürkek değil huyuna suyuna bağlı dediğiniz gibi iyi anlaşırsak neden olmasın :) teşekkürler cevabınız için.

yok gagasına dokunmam cesaret de edemem zaten, olur da onu engellerse dediğiniz gibi bir veterinere götürürüz, kalamar kemiğini vs ne kadar kullanır emin değilim :)

hafif yaşı geçkin gibi ama çok ürkek değil huyuna suyuna bağlı dediğiniz gibi iyi anlaşırsak neden olmasın :) teşekkürler cevabınız için.
Yaşı geçkin değil bence, 8 aylık civarı olduğunu düşünüyorum.

güzel bir kuş gerçekten. rengini beğendim. biraz zengin besleyin görün bakın nasıl olucak. köroğlunun atı gibi

güzel bir kuş gerçekten. rengini beğendim. biraz zengin besleyin görün bakın nasıl olucak. köroğlunun atı gibi
hahaha teşekkürler ilk görüşte vuruldum rengine ben de :) şimdilik kanadı eksik kanadını tamamlaması için biraz zaman tanıyalım kendisine... tam sağlıklı olduğu konusunda içim hiç rahat değil ne kadar hareketli bir kuş olsa da insan korkuyor işte. inşallah dediğiniz gibi hızla büyür güzelleşir minnoş :) parlaklığını koruyacak güçlendirecek doğal bir öneriniz var mı? elma sirkesinin yararlı olduğunu duydum ama tam olarak nasıl kullanılır emin değilim.

Geri