Karadeniz Pet

Kanaryamın bilezigini çıkarırken veteriner bacagını kırdı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cicikuşeren

Yeni Üye
Arkadaşlar kanaryam bileziğinden çok sıkıntı çekiyordu veteriner makası ile keserken kanaryamın bacagını kırdı ve hemen bantladı içim rahat etmediği için hemen şehir dışında farklı bir veterinere götürdüm oda ayagına implant tarzı birşey yaptı ve bandajını yaptı antibiyotik verdi ama kuşum sürekli bandajıyla oynuyor bunu nasıl engelleyebılırım 20 25 gün malesef böyle durmak zorunda lütfen yardımcı olun

Arkadaşlar kanaryam bileziğinden çok sıkıntı çekiyordu veteriner makası ile keserken kanaryamın bacagını kırdı ve hemen bantladı içim rahat etmediği için hemen şehir dışında farklı bir veterinere götürdüm oda ayagına implant tarzı birşey yaptı ve bandajını yaptı antibiyotik verdi ama kuşum sürekli bandajıyla oynuyor bunu nasıl engelleyebılırım 20 25 gün malesef böyle durmak zorunda lütfen yardımcı olun
Çok geçmiş olsun, acil şifalar.
Dilerseniz boyunluk yapıp bacağıyla oynamasını engelleyebilirsiniz.

Kısa müddet boyunluk tarzı bir şey takabilirsiniz fakat bu sefer de boyunluğu çıkarırken aşırı dikkatli olun. Kalamar kemiği ufalanmış yumurta maması verin haftada iki veya üç kez. Kalsiyum açısındam zengindir kemik iyileşmesini hızlandırır. Kuş ayağıyla oynadığı sırada dikkatini farklı noktaya çekin, oyuncağı varsa onunla oyun oynayın. Geçmiş olsun.

Benim kanaryaminda var 2 bacağında bilezik..
bazen sinir oluyo ona gagasiyla hep uğraşıyo..
nasıl keserim diye düşündüm zarar veririm diye cesarette edemedim..
Şimdi sen boyle bişey paylaştıktan sonra kestirmeyi aklimdan katı olarak çıkardım..
Zarar vermedikten sonra oyle kalsın..

Geçmiş olsun umarim tez zamanda iyilesir

Bilezik eğer federasyona bağlı ise o kuşun nüfus kağıdıdır. Beğenmeyen sevmeyen bilezikli kuş almasın. Takana laf etmeye gerek yok. Çıkarmaya çalışan işin ehli değilse biz ne yapalım şimdi..

Mesele nüfus kağıdı ise bunu gerçek kağıttan yapsalar olmazmı? Düşünsene bacağında bir kelepçeyle yaşadığını. Kaşındırıyormu rahatsızmı ediyor hayvanı bilemiyoruz dilide yokki söylesin. Bazı kuşlara alerji yapıyor şişiyor bacağı çok kötü oluyor, sonra çıkarmak istiyorlar bu seferde hayvanın bacağını bile koparıyorlar.

Son düzenleme:
O bilgiyi kuşun kendisinin taşıması gerek. İlk sahibinden başkasının baktığında anlaması ve yorumlaması gerek. Sana faydası olmayabilir ama federasyona kayıtlı ve güvenilir yetiştiricilerin elinden çıktığını gösterdiği için önemli. Saçma sapan bir şey değil, ego tatmini hiç değil. Belki özel bilezik yaptırıp ismini telefonunu yazanlar için dediğin geçerli olabilir. İstemeyen beğenmeyen bilezikli kuş almaz, beslemez.

Benimde bütün kuşlarımda bilezik var federasyona bağlı veya değil ben takıyorum ego veya başka birşey değil bu benden çıktığını gösterir ve Levent abi gibi piyasada tanınan üreticilerin kuşlarını gözün kapalı alabilmeni sağlar. Hayvana eziyet etmiyoruz sonuçta bu konu altında veya başka bir konu açılır üreticileri saçma sapan karşılaştırmalarla suçluymuş gibi göstermeye çalışanlara gerekli cezayı uygularım.

Konu kilit..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...