Karadeniz Pet

Kanaryamın gagasındaki mantar mı?

ilaydaa00

Meraklı Üye
Merhabalar
Kanaryamın gagasında kırmızımsı hafif bi şişlik var. Bundan bi süre önce olmuştu ve kendiliğinden geçmişti. Geçen gün kafasını kaşırken orası biraz kanadı :( bu mantar mıdır nedir ve ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun
4a661eff95e81ed6f748c67868040c24.jpg
e11ca6b5ea4ef3c66ca711bea36bef4e.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mantar değil gibi duruyor. Yumurta sarısı üzerinde kurumuş gibi görünüyor. Yumurta veriyor musunuz ?

Mantar değil gibi duruyor. Hafiften kazımaya çalışın kırıntı dökülürse mantar değildir. Yumurta sarısı üzerinde kurumuş gibi görünüyor. Yumurta veriyor musunuz ?
Yumurta veriyoruz ama sanmıyorum öyle olduğunu :( biraz şiş gibi ve geçen gün kanadı :( orası mı kanadı bilmiyorum ama yüzünden kan aktı biraz. çok korkuyorum internette mantar olursa gagası düşer falan yazmışlar :(

Yok erken müdahaleyle gaga düşmez. Yumurtayı hiç kayısı kıvamında verdiniz mi ? Tam katılaşmadan yani ?

Neyse mantarsa da değilse de O bölgeye vazelin sürün bolca yumurta sarısıysa yumuşayacaktır. Anlarsınız zaten. Eğer Mantarsa Mantarları boğarak yokedecektir. Ama vazelinin burun deliklerini tıkamamasına dikkat edin.

Neyse mantarsa da değilse de O bölgeye vazelin sürün bolca yumurta sarısıysa yumuşayacaktır. Anlarsınız zaten. Eğer Mantarsa Mantarları boğarak yokedecektir. Ama vazelinin burun deliklerini tıkamamasına dikkat edin.
tamam deneyeceğim teşekkür ederim