Karadeniz Pet

Kanat Çarpması ve Kanat Altı Kan Oturması

Hazeyn

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, yavru muhabbet kuşu aldım. Kanadını duvara çarptı, sol kanadı gövesinden ayrı duruyor. Ertesi gün çarptığı kanat altına kan oturduğunu gördüm. Açık yara yok, görseldeki parlama kremden dolayı. Araştırmalarım sonrası kas gevşetici tavsiyesi gördüm ve bugün uygulamamın 2.günü. Hareketinde sıkıntı yok sıçramaları ve yürümesi normal, yem de yiyor. Ne yapabilirim daha başka önerisi olan var mı? Lütfen yardımcı olun. Teşekkür ederim şimdiden.

Ekli dosyalar

• IMG_20210212_210625.jpg
    IMG_20210212_210625.jpg
    785.6 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_20210212_202747.jpg
    IMG_20210212_202747.jpg
    682.4 KB · Görüntüleme: 36
Görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Ancak pazartesi götürebilirim. Eczaneden alabileceğim krem öneriniz var mı?

Ancak pazartesi götürebilirim. Eczaneden alabileceğim krem öneriniz var mı?
Ikametinizden çok uzaklaşmamak kaydıyla veterinere gidebilirsiniz maddesi yer alıyor sokağa çıkma yasağıyla ilgili olarak. Bilginiz olması adına söylüyorum. Umarım iyileşir kısa zamanda.

Veterinere götürdüm arkadaşlar. Antibiyotik krem ve çeşitli vitamin ve takviyeler verdi. Kuşun hareketsiz kalması gerekiyormuş, o yüzden tünekleri çıkarıp 1 haftalık süreçte kafes zemininde kalacak. Ayrıntılı yazmaya çalışıyorum ki benzer bir durumla karşılaşan arkadaş olursa iletiyi görüp faydalanabilsin. Hepinize iyi hafta sonları dilerim. Gelişme oldukça buradan iletmeye devam ederim.

Geri