Karadeniz Pet

Kanat tüyleri koparılması , uçamama

Yakarakas

Yeni Üye
Herkese selamlar, aranıza yeni katıldım ve yaklaşık 6 aylık bir erkek kusumuz var . Fakat henüz hiç ucamadi , daha doğrusu havalanamiyor. Bunun sebebi olarak sürekli kanat tüylerini koparmasi olarak yorumluyoruz ama sebebini ve çözümün u bir türlü bulamadik. 3 kez kanayacak şekilde 1 kez ciddi kanamalı olarak kanat tüylerini kopardı ciddi olan da veterinere de gittik ama kayda değer bir sonuç alamadık yara tedavisi dışında . Kusumuzun yeri,kafesi ve temizliği gayet yerinde çoğu yorum stres diyor ama strese yol açacak bir durumunu bulamiyoruz sadece hafta içi bir işteyken yalnız kalıyor o olabilir diye düşünüyoruz, konu hakkında bilgili arkadaşlardan yardım rica ediyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20210530_160902.jpg
    IMG_20210530_160902.jpg
    682.6 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20210530_160852.jpg
    IMG_20210530_160852.jpg
    657.4 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20210530_160852.jpg
    IMG_20210530_160852.jpg
    657.4 KB · Görüntüleme: 21
Herkese selamlar, aranıza yeni katıldım ve yaklaşık 6 aylık bir erkek kusumuz var . Fakat henüz hiç ucamadi , daha doğrusu havalanamiyor. Bunun sebebi olarak sürekli kanat tüylerini koparmasi olarak yorumluyoruz ama sebebini ve çözümün u bir türlü bulamadik. 3 kez kanayacak şekilde 1 kez ciddi kanamalı olarak kanat tüylerini kopardı ciddi olan da veterinere de gittik ama kayda değer bir sonuç alamadık yara tedavisi dışında . Kusumuzun yeri,kafesi ve temizliği gayet yerinde çoğu yorum stres diyor ama strese yol açacak bir durumunu bulamiyoruz sadece hafta içi bir işteyken yalnız kalıyor o olabilir diye düşünüyoruz, konu hakkında bilgili arkadaşlardan yardım rica ediyorum
@Recai SULAMİS @ADRIAN

Siz işte degilken sorun olmayıp işte oldugunuzdamı bu durumla karsılasıyosunuz. Yolma vs. siz varken mi yokken mi yapıyor. Eğer siz yokken yapıyosa stresten olabilir tek bakılan kuşlarda bu durum görülebilir. Eşi yoksa eş almak çözüm olabilir. Fakat durum siz evdeykende aynı şekildeyse ona yorum yapıp birsey demem yanlış olur. Bilgisi olan arkadaslarda yazar umarım.

Benim yanımda da yapıyor hocam farketmiyor
Eş almayı deneyebilirsiniz can sıkıntısından dolayı stresten kaynaklı bir durum olabilir. Yada dış parazit bit vs. varsa o yuzdende yolabilir . Boyle bi durumdan hiç şüphelendinizmi. Sorunun kaynagını cozmeniz gerekiyor. B vitamini takviyesi yapmayıda unutmayın. Burdan birşey soylemek cok zor keske daha fazla yardımcı olabilsem size

B Vitamini de yeni aldık bakalım eşi de ay sonuna doğru düşünüyorum inşallah çözüm bulabiliriz .çok teşekkürler ilginize

Geri