Karadeniz Pet

Kanat titremesi ve uçuş zayıflığı!

Tekrardan merhaba arkadaşlar ilginiz için çok teşekkürler.Bir akrabam yazmam icin benden rica etti,kuşunun yaklaşık 2 haftadır kanadı titriyor ve uçarken alçaktan uçuyor ve eskisi kadar iyi uçamıyor.Kafesinden eskisi kadar çikmiyor ve kafesinde hareketli ama disari cikarinca hareketsiz.Tırnaklarini kesmek icin avucuna almis ve o gunden sonra boyle oldugunu soyledi.Biz kanadinin incindigini dusunuyoruz ve bu problemi nasil cozebiliriz sizlerden yardim bekliyoruz.Bundan sonra eskisi gibi olabilir mi yeniden merak ediyor.Veterinere goturse yapabilecegi birsey var midir?Sadece tek kanadi bu vaziyette.

P6pPD8.jpg
[/url][/IMG]

Kuyruğu düşük sanki

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekrardan merhaba arkadaşlar ilginiz için çok teşekkürler.Bir akrabam yazmam icin benden rica etti,kuşunun yaklaşık 2 haftadır kanadı titriyor ve uçarken alçaktan uçuyor ve eskisi kadar iyi uçamıyor.Kafesinden eskisi kadar çikmiyor ve kafesinde hareketli ama disari cikarinca hareketsiz.Tırnaklarini kesmek icin avucuna almis ve o gunden sonra boyle oldugunu soyledi.Biz kanadinin incindigini dusunuyoruz ve bu problemi nasil cozebiliriz sizlerden yardim bekliyoruz.Bundan sonra eskisi gibi olabilir mi yeniden merak ediyor.Veterinere goturse yapabilecegi birsey var midir?Sadece tek kanadi bu vaziyette.

P6pPD8.jpg
[/url][/IMG]

bence kusunu avuca alarken ezmissinz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuyruğunda problem yok.Tırnaklarını neden kesmek ihtiyacı hissetti ki arkadaşınız.Son derece gereksiz ve yapılacak en son hareketlerden biri.

Kuş korkmuş arkadaşım.Ayrıca avuç içine aldığınızda fazla sıkmışta olunabilir.Eğer uçamıyorsa kanadına veya ayaklarına da zarar verilmiştir.

Aynen kusu avunuza alarak tirnagini kestiginiz icin bi el baski uygularken otomatik diğel elde baski uygular ve bunu hissetmessiniz o sirada kusun kanadini ezmişsinizdir veterinere goturup rontgen çekilse.iyi olur

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun inşaallah düzelir arkadaşınızın yerinde olsam toparlayana kadar salmazdim