Karadeniz Pet

kanatları kanlı kanlı çıkıyor

irem88

Yeni Üye
erkek arkadaşım bana yavru muhabbet kusu aldı. aldıgı yer tanıdık ve satan adam buna demişki bekle 10 gun sonra vericem yem kırması lazım. sonra biz kuşu aldık falan minicik tabi kanat falan yok sonra baktık bunun kanatları kanlı kanlı çıkıyor. bizim tanıdıgımızda dediki bazı satıcılar kuşların kanatlarını yoluyormuş küçük görünsün de bilmemne diye. böyle birşey olabilir mi? kuş yavruydu cidden besbelli ama cidden koparmış olabilir mi yani?

Bence bir fotoğraf yükleyin kuşa dair bilgi sahibi olanlar daha sağlıklı yorum yaparlar böylelikle.

evet ama elime alınca canı çok yanıyor bu yüzden bende cok bişey yapmak istemedim üzülüyorum, kanlı derken böyle kökü kanlı kanlı

yarın bi veterinere götürücem ama yine dayanamadım sorayımdedim

Minik minik cikiyor anca kanatlari

Ekli dosyalar

• 1491597004601141415300.jpg
    1491597004601141415300.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 193
  • 14915971640242143550825.jpg
    14915971640242143550825.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 187
Kesinlikle kuşun kanatlarının yolunduğunu düşünmüyorum çünkü kanlı çıkıyor dediniz. Kanat küçüklüğü ve kuyruk yoksunluğu Fransız Tüy Dökümü olabiliyor ama sizde kanama var daha tehlikeli. Kuşunuz hasta. BFD hastalığı olabilir ve ölümcül olarak bilinir, polyama virüsünden kaynaklanır. Kanatları ve kuyruğu küçük ve deri altında kanamalar var dediniz. Teşhisi ona göre koyuyorum. Geçmiş olsun..

Bu kuşu aldığınız yere iade edin derim. Yerine başka kuş alacak olursanız da tüm kafesi bütün ekipmanlarıyla birlikte kaynar suda bekletin bir süre. Dezenfekte olması ve diğer kuşa hastalık bulaşmaması için.

Kus hasta french mol hastasi malesef bende 3 yavru boyle suan kuscu sizi kandirmis

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kanamasi yok yatirip kanatlarini actigimda ufluyorum gelen tuylerin dibi kanli kanli

Kanamasi yok yatirip kanatlarini actigimda ufluyorum gelen tuylerin dibi kanli kanli
Tamam french mol hastaligi siz kusu geri goturun malesef cok ta guzel bir kusa benziyor [emoji55]

Kuşunuz çok tatlı ama üzücü. Kesinlikle kanatları çekilmiş kesinlikle alalı çok olmadıysa hemen degişirin

Yok çekilmemis [emoji4]

Benim bildigim kadarıyla kanadının üstünde. Tüyleri bar kuyruğu. Var neden. Kanat yok çıkarsada hepsı çıkar deyılmı 1,5 aylık kuşun kanadı oluyoda o neden yok

French molt hastaligininda ileri boyutlari var malesef

Resimde gorebilirsiniz daha detayli bilgiler mevcut

French molt diye aratirsaniz

Umarim biz yaniliriz[emoji4]
0f6bc700db23a56560dffb4d91e016d2.jpg

Bu ilk aldigim hali kanatlsrini boyle gorunce bende ne biliyim hasta oldugunu:(((

Ekli dosyalar

• IMG-20170312-WA0020.jpeg
    IMG-20170312-WA0020.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 151