Karadeniz Pet

Kanlı Dışkı ve Halsizlik

gumball

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 2 gün önce halsizleşti ve yem yememeye başladı.Bir gün sonra da dışkısını kanlı bir şekilde yapmaya başladı.Hiç ötmüyor sadece arada bir su içiyor ve onu da kusuyor genellikle.
SW8sov.jpg
SW8h30.jpg

SW8ggY.jpg

Dışkı fotoğraflarını gördüm. Kuşta koksidiyoz var. Hemen veterinerden sulphamezathine ya da baycox alın. Zaman kaybetmeyelim. Kanlı dışkı koksidiyozun son evrelerinde görülür. İlacı alın,kullanımını yazarım.

Dışkı fotoğraflarını gördüm. Kuşta koksidiyoz var. Hemen veterinerden sulphamezathine ya da baycox alın. Zaman kaybetmeyelim. Kanlı dışkı koksidiyozun son evrelerinde görülür. İlacı alın,kullanımını yazarım.
Veterinere gittim.Iki tane ilac verdi fakat ismini söylemedi.Bir mantardan bahsetti ve kaslarının edildiğini söyledi sadece.
SW4q9x.jpg

Veterinere gittim.Iki tane ilac verdi fakat ismini söylemedi.Bir mantardan bahsetti ve kaslarının edildiğini söyledi sadece.
SW4q9x.jpg
Kuşta koksidiyoz var. Eğer veteriner antikoksidiyal ilaç vermediyse etki etmez. Geçmiş olsun.

Cortal hakkında bilgim yok ancak, panteramisin solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılan bir ilaç. Koksidiyoz bi işe yaramaz
Diğer koksidiyoz denilen kuşlardaki gibi değil dışkısı ama veterinerle görüşürüm tekrardan

Yanlış anlamazsanız bir şey soracağım veteriner hekim misiniz siz de ya da daha kuşunuz mu yakalandı bu hastalığa?
Gittiginiz veteriner kedi ve köpek için belki de işini hakkıyla yapan bir hakimdir ancak kuslar için klinik tedavi için tecrübe ve teknik analizler şart. Bu yüzden çoğu veteriner kuşlar hakkında çok az bilgili . Ezbere ilaç verip gönderir genelde

Geri